Середа, 7 Червня

Четвер, 28 жовтня 2021 — РІО Бердичів

Які обмеження діятимуть у тих областях і, відповідно, містах, де встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, ми повідомляли вчора на сайті. Там же вказано, що дозволено і що заборонено та при яких умовах які заклади мають право працювати.

Опубліковано в Бізнес

Команда партії «Слуга Народу» засуджує свавілля АТ «Житомиргаз» щодо підвищення тарифів та ініціює звернення до РНБО, НКРЕКП, Антимонопольного комітету України, профільного парламентського комітету щодо дій монополіста. Таке рішення було ухвалене на позачерговому засіданні фракції «Слуга Народу» в обласній раді за участі народних депутатів.

Опубліковано в Політика

Грядет перевод часов на зимнее время и все украинцы уже готовятся к тому, что рабочий день для них вскоре продлится на один час. На деле, конечно, ничего не изменится, так как утром люди будут спать дольше, но перестроить свой организм на новый режим со сдвигом в 60 минут уже заведомо известно, что всем нам будет непросто. Из года в год в сети публикуют рекомендации относительно того, как облегчить для себя этот переход, и с той же регулярностью люди судачат относительно того, зачем нам это нужно и когда, наконец-то, Украина перестанет переходить с летнего на зимнее время и наоборот.

Опубліковано в Пригоди
Четвер, 28 жовтня 2021 16:35

Професія сурдоперекладача

Сурдоперекладач – посередник в спілкуванні між глухою людиною і суспільством за допомогою мови жестів. Він сприймає усну мову і трансформує її в жести або навпаки. Фахівці з сурдоперекладу представляють інтереси глухих людей в держустановах, лікарнях, також працюють в реабілітаційних центрах, школах. Професія сурдоперекладача дозволяє постійно спілкуватися з людьми, бути в соціумі. Зазвичай можна не боятися конкуренції і раптового звільнення, оскільки знайти нового кандидата дуже складно.

Опубліковано в Освіта

Дружина клірика Житомирської єпархії УПЦ, священника Бердичівського благочиння Дарина Худякова потребує молитовної та фінансової допомоги

Дружина клірика Житомирської єпархії Української Православної Церкви Дарина Худякова потребує молитовної та фінансової підтримки. Сім’я священника Бердичівського благочиння, настоятеля  Свято-Покровського храму с. Мирославки ієрея Михаїла Худякова, просить допомогти у лікуванні матушки.

Опубліковано в Потрібна допомога

На засіданні адміністративної комісії при міській раді, яке проходило у середу, було розглянуто один протокол, складений на бердичівлянина, про адміністративне правопорушення.

Опубліковано в Пригоди

Ми вже повідомляли про те, що протягом минулого і цього тижня спостерігається підвищена активність серед бердичівлян в центрі вакцинації та на пунктах щеплень. Кількість бажаючих вакцинуватися значно зросла і підтвердженням цьому є щоденні черги людей на вулицях біля амбулаторій сімейної медицини, поліклініки та ДЮСШ ім. В.О. Лонського.

Опубліковано в Медицина

На цьому рівні студенти виходять за рамки основ, але вони все ще не можуть працювати або навчатися виключно англійською мовою.

cefr levels1

Як визначити, чи ви володієте англійською на рівні B1

Найкращий спосіб дізнатися, чи ви володієте англійською на рівні B1, — це пройти високоякісний стандартизований тест. Нижче наведено список основних визнаних тестів та відповідні їм бали B1:

Що може людина з рівнем англійської В1

Рівень англійської мови В1 буде достатнім для спілкування з носіями англійської мови на знайомі теми. На робочому місці люди з рівнем В1 англійської можуть читати прості звіти на знайомі теми та писати прості електронні листи на теми у своїй галузі. Однак знання англійської мови на рівні В1 недостатньо для повноцінного функціонування на робочому місці.

Відповідно до офіційних рекомендацій CEFR, людина з рівнем англійської В1:

 • Може зрозуміти основні моменти чіткого стандартного мовлення щодо знайомих питань, які регулярно зустрічаються на роботі, у школі, на відпочинку тощо.

 • Може впоратися з більшістю ситуацій, які можуть виникнути під час подорожі.

 • Може складати простий зв’язний текст на теми, які знайомі або цікавлять особисто.

 • Може описати досвід та події, мрії, сподівання та амбіції та коротко навести причини та пояснення щодо думок та планів.

Детальний опис володіння рівнем англійської В1

Ця детальніша розбивка навичок може допомогти вам оцінити власний рівень англійської мови або допомогти вчителю оцінити рівень учня. Наприклад, учень на рівні В1 зможе все, що зможе учень рівня А2, але додатково він зможе:

 • обговорювати свої особисті та професійні сподівання та мрії;

 • брати участь у співбесіді та обговоренні вакансії у своїй галузі знань;

 • розповідати про свої звички перегляду телевізора та улюблені програми;

 • описувати свою освіту та свої плани щодо майбутнього навчання;

 • говорити про свою улюблену музику та музичні вподобання, а також спланувати вечір, щоб послухати живу музику;

 • говорити про підтримку здорового способу життя та давати та отримувати поради щодо здорових звичок;

 • говорити про стосунки та побачення, включаючи знайомство з людьми через соціальні мережі;

 • сходити в ресторан, замовити їжу, вести ввічливу бесіду і заплатити за їжу;

 • брати участь у переговорах у своїй галузі знань, якщо вам допоможуть зрозуміти деякі моменти;

 • обговорювати питання безпеки на робочому місці, повідомити про травму та пояснити правила та норми;

 • обговорювати ввічливу поведінку та належним чином реагувати на непристойну поведінку.

Скільки часу потрібно витратити, щоб досягти рівня В1

Хоча успіх буде залежати від типу курсу та студента особисто, можна розраховувати на досягнення рівня В1 англійської мови за 400 годин сукупного навчання.

Що потрібно знати на рівні В1

Граматика

 • Знати всі часи в англійській мові та розуміти, чим вони відрізняються. Вміти скласти речення в цих часах.

 • Розуміти різницю в конструкціях used to do та to be used to doing.

 • Добре знати модальні дієслова.

 • Без коливань вживати герундій та інфінітив, не плутати їх.

 • Знати ступені порівняння прикметників.

 • Розуміти різницю між словами little/few, a little/a few.

 • Знати типи умовних речень.

 • Перетворювати пряму мову на непряму.

 • Ставити уточнюючі питання.

Говоріння

Для рівня В1 важливо не тільки грамотно говорити, а й обґрунтовувати свою точку зору. Ви маєте вміти розказувати про різні події, детально описувати свої плани, хобі, ділитися досягненнями тощо.

Читання

Рівень В1 вимагає вільного читання різноманітних статей з різних джерел. Вашого рівня знання мови та лексики має бути цілком достатньо, щоб читати тексти і розуміти більшість слів без словника.

Після прочитання тексту ви не тільки розумієте його, але й можете дати відповідь на питання щодо його змісту.

Письмо

На рівні B1 ви можете написати логічний текст з правильним використанням всіх часів та граматичних конструкцій. Ви без проблем можете писати офіційні й неофіційні листи друзям, родичам, партнерам з бізнесу тощо. Також ви можете заповнювати анкети і різноманітні бланки, вказуючи особисту інформацію правильно.

Аудіювання

Ви з легкістю розумієте мову носія. У вас не виникає проблем з розумінням не дуже складних текстів пісень, фільмів, подкастів. Ви також можете відрізнити різні акценти англійської мови, наприклад відрізнити британський та американський варіанти англійської.

Vocabulary

На цьому рівні ви вже маєте добре знати більше 2000 слів. Крім того, ви маєте розуміти бізнес-терміни на базовому рівні.

Як швидше досягти рівня B1

Пам’ятайте, що все у ваших руках Що більше часу ви приділяєте своїй англійській, то швидше зможете досягти бажаного рівня її знання. І ось які моменти вам також допоможуть:

 • Дивіться якомога більше контенту на англійській мові.

 • Змініть мову у всіх своїх гаджетах, а також у всіх месенджерах та соцмережах на англійську.

 • Читайте багато літератури на англійській мові. Найголовніше — читати те, що вам дійсно цікаво.

 • Заведіть словничок (якщо ви досі цього не зробили). Записуйте в нього не тільки нові слова, а й вирази, ідіоми тощо.

 • Робіть багато вправ з граматики.

 • Спробуйте приготувати страву за рецептом англійською. Це вас не тільки навчить нових слів, а й розважить

 • Дивіться фільми англійською мовою із субтитрами.

Чи варто зупинитися на рівні В1?

Звісно, ні. Рівень Intermediate — це певний рівень англійської, але його недостатньо для влаштування на серйозну роботу або для навчання в університеті, тому вивчення краще продовжити.

Сьогодні існує безліч курсів, які допоможуть покращити вашу англійську та підвищити рівень до В2. Крім того, є спеціальні курси англійської для дітей (https://cambridge.ua/kids/), курси розмовної англійської, курси ділової англійської і навіть юридичної.

Яким шляхом піти – вирішувати вам

Опубліковано в Освіта

Про ситуацію із кількістю пацієнтів, котрі проходять лікування в КНП «Бердичівська міська лікарня» на засіданні комісії з ТЕБ і НС розповіла його керівник Лариса Бабікова. Станом на 28 жовтня в інфекційному відділенні лікарні перебувають 119 хворих на COVID-19. З них 111 – підтверджені випадки і 8 – підозра на коронавірусну інфекцію. Кисень отримують 62% пацієнтів.

Опубліковано в Медицина

Суха, пошкоджена шкіра потребує особливого догляду. Причини проблеми можуть бути різноманітними — наприклад, агресивний вплив зовнішнього середовища або різні захворювання. Для позбавлення проблеми потрібні спеціальні продукти — емоленти. Ці речовини входять до складу різних косметичних засобів.

Види емолентів

В склад косметики входять різні речовини. Емоленти можна розділити на такі групи:

1. Натуральні та мінеральні олії. Сюди належать какао і ши.

2. Віск. Найпопулярніші види — бджолиний і ланолін.

3. Силікони та спирти. Їх особливість в тому, що не дають шкірі втрачати вологу.

Емоленти цих видів додають практично у всі засоби для догляду за шкірою. В лосьйонах їх найменше, оскільки в якості основи використовується вода. В кремах речовин більше, і кількість напряму впливає на структуру — вона стає щільнішою.

Особливості складу

Щоб зрозуміти принцип роботи емолентів, потрібно знати, з яких вони компонентів.

До складу входять природні антиоксиданти. Зазвичай це вітамін Е, який бореться з вільними радикалами, а також зменшує запалення.

Ще один важливий елемент — сечовина. Хоча назва не надто приваблива, але компонент відповідає за транспортування вологи в найглибші шари шкіри.

Завдяки оліям макадамії та каріте, які є природними ліпідами, відновлюється жирова плівка. До того ж ці компоненти роблять шкіру більш еластичною і зупиняють втрату вологи.

Пантенол позитивно впливає на відновлення клітин та прискорює процеси заживання.

Важлива складова — гіалуронова кислота, яка утримує вологу на поверхні шкірних покривів.

Як використовуються емоленти

Речовини грають важливу роль в косметології. Вони утримують вологу, відновлюють гідроліпідний шар, позбавляють дискомфортних відчуттів. Це дуже важливо, якщо шкіра суха і схильна до подразнень.

На ринку представлені різні засоби з емолентами. Наприклад, можна придбати бальзам для губ з вітаміном Е. Завдяки регулярному використанню не буде тріщинок і сухості. До того ж можна використовувати в якості бази під макіяж.

Хороший варіант — придбати креми для таких частин тіла:

 • обличчя. Відновлюється захисний шар, а шкіра буде зволожена;
 • руки. Не буде відчуття сухості;
 • ноги. Завдяки крему заживають тріщини, а мозолі зникають всього за кілька днів.

Креми потрібно наносити після водних процедур на очищену і суху шкіру. Використовувати рекомендується від 4 до 6 разів на день.

Косметика з емолентами знадобиться тим, хто часто перебуває на сонці або приймає гарячі ванни, а також страждає від частих перепадів температури або постійно знаходиться біля обігрівачів.

Опубліковано в Медицина
Сторінка 1 із 2

Посівний календар червень 2023

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.