Бердичівський район «кинув» своїх підприємців. ТЕРМІНОВО — РІО Бердичів

Понеділок, 2 Серпня

Бердичівський район «кинув» своїх підприємців. ТЕРМІНОВО

17 січ. 2020 Олександр Доманський

Сьогодні останній день сплати єдиного податку, і багато платників такого податку 2 групи, які зареєстровані в селах і громадах Бердичівського району вже завтра можуть отримати привід для величезних штрафів.

Адже мало хто з них знає, що деякі ОТГ, зокрема Гришковецька, ВДВІЧІ збільшили ставку єдиного податку для таких підприємців, було 10%, а стало – 20%. Тобто, кожен підприємець 2 групи замість 472 гривень в місяць тепер повинен платити 945 гривень, звичайно ж, на додачу до інших платежів і зборів.

Цікаво, що у Бердичеві депутати залишили ставку єдиного податку на рівні 10%. Тобто, нові сільські депутати вирішили (або їх на це хтось надоумив), що в селах підприємці заробляють набагато більше, ніж в місті, тож нехай діляться, а то численним апаратам нових ОТГ не буде з чого собі премії виписувати.

І, навіть, якщо хтось з підприємців вирішить зараз перереєструватись у місто, то протягом цілого року він все одно мусить платити ставку, яку придумали ОТГ і в бюджет ОТГ, тобто, максимальну ставку за податковим кодексом – 20%. Це потрібно було робити в грудні минулого року.

Крім такого пояснення в податковій інспекції вдалось дізнатись також, що інформацію про ставки податків не вони мають оприлюднювати, а саме ОТГ та сільські ради, в них лише висить оголошення для тих підприємців, які здійснюють свою діяльність у двох і більше територіальних одиницях, там теж передбачена ставка 20%, та ставка, встановлена міської радою – 10%. А кулуарно там сказали просто: «Вас підставили…»

Всі ОТГ Бердичівського району вже мають свої офіційні сайти, де є гарні портрети керівників, фотозвіти з усіх сільських концертів, зате немає (або ж їх надважко знайти) ставок єдиного податку. Можливо, це було зроблено спеціально, щоб підприємці не дізнались і не перейшли у місто, а, можливо, нові «керувальники» не вважають підприємців важливими суб’єктами громади, тому й не публікують такої потрібної інформації.

P.S. Вже після публікації цієї замітки, до редакції зателефонували відповідальні особи з ОТГ і уточнили, що так не повезло виключно підприємцям Гришковецької ОТГ. В Семенівській ставка збільшилась з 15 до 20%, а в Швайківській та Райгородоцькій і раніше були встановлені максимальні ставки. І розміри їх завжди можна подивитись на офіційному сайті податкової інспекції України.

podatok1

podatok2

podatok3

podatok4

podatok5

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.