Бердичівлян незабаром очікує відкриття нового супермаркету — РІО Бердичів

Вівторок, 3 Серпня

Бердичівлян незабаром очікує відкриття нового супермаркету

І відкриється він в одному з найбільш густозаселених мікрорайонів міста - в приміщенні колишнього гастроному «Ранок» біля колишнього м’ясокомбінату. 

Так-так, слово «колишній» доводиться вживати досить часто, розповідаючи про заводи, фабрики чи магазини, адже зміни в їх функціонуванні проходять швидше, ніж життя одного покоління, тому й зберігає людська пам’ять те, що було на місці нових об’єктів раніше.

В мене особисто чимало спогадів пов’язані саме з цим магазином, який в мікрорайоні м’ясокомбінату колись був центральним (крім нього, були тільки ще два магазини біля 17 школи). Пам’ятаю черги за хлібом, коли люди чекали хлібовозку, буквально виглядаючи її на дорозі, потім споглядали за процесом вивантаження цілих етажерок з хлібом і батонами, часом навіть допомагаючи продавцям їх закочувати, і як їх розкупали буквально за кілька годин. 

Пам’ятаю черги за цукром, коли доводилось приводити до магазину всіх дворових друзів, роздавати їм по карбованцю і таким чином купляти 6-8 кілограм солодкого інгредієнту для варення з фруктів чи ягід, який продавали тільки по кілограму в одні руки.

Пам’ятаю черги за олією, яку наливали у твою скляну та вічно масну пляшку, чи сметаною, яку теж наливали у твій півлітровий слоїк з великого бідону, або ж черги за борошном, яке навіть не викладали за прилавок, а продавали в торговому залі чи в коридорчику між дверима. Гора мішків розходилась теж за лічені години, максимум - за день чи два.

А найбільше пам’ятаються черги до кіоску поряд з магазином, в якому приймали пусті пляшки, адже колись це був чи не єдиний легальний спосіб отримати додаткові кишенькові гроші.

Внаслідок малої приватизації магазин викупили його співробітники, вірніше співробітниці, адже чоловіками в колективі був тільки беззмінний директор та вантажники, які навпаки, постійно змінювались. І до нинішнього літа цей колектив проіснував майже три десятиліття.

Не знаю, на яких умовах, але нині все тут змінюється. Буквально через кілька днів на місці колишнього «Ранку» відкриється сучасний супермаркет торгової мережі «SPAR». Це другий магазин під цим брендом в Бердичеві і десь приблизно сороковий в Україні. Всього ж у 50 країнах світу є більше 12 тисяч магазинів з такою назвою.

Але це зовсім не значить, що власником всіх цих об’єктів є якась людина чи компанія, це просто франшиза на назву, стиль, досвід, маркетингові особливості та інші ознаки, які об’єднують магазини різних підприємців у різних куточках світу. Центральний офіс бренду в Україні знаходиться у Луцьку, як, до речі, і центральний офіс «Нашого краю» та «Колібрісу».

Отже, незабаром мікрорайон м’ясокомбінату очікуватиме приємна подія, а спогади сьогоднішніх маленьких бердичівлян про магазинні черги, сподіваюсь, будуть значно приємнішими, ніж в автора цих рядків.

spar1

spar2

spar3

 

super cina

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.