У яких видах тендерів можна брати участь за новими правилами — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

У яких видах тендерів можна брати участь за новими правилами

11 серп. 2020 Власкор

 тендери Прозорро

19 квітня країна перейшла на нову версію Закону «Про публічні закупівлі» й почала проводити тендери Прозорро за оновленими правилами. Документ, прийнятий минулої осені, суттєво змінив механізми участі в існуючих процедурах і додав нові, раніше не передбачені системою. Пропонуємо разом дізнатись, які саме види державних закупівель наразі є актуальними і відкритими для участі.

«Надпорогові» закупівлі

Законом із самого початку передбачено певну межу — суму очікуваної вартості товару, послуг чи робіт — від якої використання електронної системи Prozorro стає безальтернативним. Раніше тендер потрібно було оголошувати, якщо бюджет доходив до 200 000 гривень (до 1 500 000 гривень у разі, якщо предмет закупівлі — це роботи). Саме такі закупівлі називають надпорговими.

За новими правилами порогове значення з одного боку залишилось тим самим, проте спеціально для зменшення обсягів закупівель, які оминають контроль громадськості й здійснюються за неконкурентними правилами, було створено новий вид процедур — спрощені закупівлі. Вони оголошуються, якщо бюджет у тендері менший за 200, але, все ж, більший за 50 тисяч гривень.

Отже, ви як постачальник можете брати участь у звичайних тендерах Прозоро та у спрощених закупівлях. Що ще залишається на вибір? А ще багато цікавого:


  1. Процедури закупівлі енергосервісу. Їх ще називають ЕСКО-процедурами, у ході яких постачальник власним коштом збільшує енергоефективність об’єкта й може отримати за рахунок цього прибуток.

  2. Рамкові угоди. Це такі торги, у ході яких великий замовник — потужне державне чи комунальне підприємство — обирає собі кілька потенційних постачальників, які потім будуть допущені за результатами кваліфікації у цілій низці окремих закупівель одного й того ж самого товару.

  3. Переговорна процедура. Це специфічний вид закупівельної процедури, який здійснюється за короткий проміжок часу у виді виключення й лише для певних груп замовників.

Залежно від того, які товари, послуги чи роботи ви бажаєте продавати,

«Допорогові» закупівлі

А от у допорогових закупівлях варіантів поменшало — від 19 квітня 2020 року за новими правилами звітувати потрібно про всі закупівлі, вартість яких перевищує копійку. Фактично — все, що не є безкоштовним, має відображатись у системі. Для того, аби купувати товари на такі суми і при цьому без зайвих зусиль виконувати вимоги нової редакції Закону, держзамовникам рекомендовано користуватись маркетплейсом Prozorro Market. Його електронні каталоги дозволяють продавцям конкурентно реалізувати свої товари без тендерів.

 

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.