Роздрукувати цю сторінку

Біля ТЦ «Бальзак» у Бердичеві з’явиться продовольчий магазин з кафетерієм

Яким чином планують реконструювати дві квартири по вулиці Європейській, 30/2 під магазин продовольчих товарів з кафетерієм, який вигляд матиме новий об’єкт та благоустрій території біля нього, демонстрували на засіданні архітектурно-містобудівної ради у четвер, 27 серпня. Замовником цікавого і вже навіть з першого погляду привабливого ззовні проекту виступає Ринкевич І. А., а його розробником є ПП «Архітектурна майстерня Бердичева».

Новий магазин в Бердичеві

Мова йде про одноповерхову будівлю, що знаходиться в центральній частині міста на розі вулиць Європейської та Луппова біля ТЦ «Галерея Бальзак». Частина будівлі використовується під громадські приміщення, а у власники є дві квартири - №1 та №2, які виходять в дворову територію торгівельного центру та уздовж вулиці Луппова.

За словами розробника проекту, площа квартир становить 35 кв.м та 28,5 кв.м. Кожна забезпечена окремим виходом на дворову територію. Нині ця будівля має занедбаний стан і з однієї сторони, де проїзд біля ТЦ, має складний рельєф, адже знаходиться на достатньо високому пагорбі. Для того, аби впорядкувати цю територію і забезпечити її доступність для людей, будівлю реконструюють у межах фундаменту, але вхід буде зроблений у вигляді тераси. Обов’язково у проекті є облаштування пандусу для маломобільної групи населення, входів є 2 і вони обидва залишаються.

Новий магазин в Бердичеві

Тут планують обладнати магазин, що складатиметься з 2 торгових зал, кафетерію, санвузлів та кімнати персоналу. Зовнішній вигляд буде привабливим. Передбачено паркомісця, а, за словами розробника, якщо їх буде мало, то навпроти також є парковка, тому проблем з тим, де поставити автомобіль, у бердичівлян не виникатиме.

Головне, як було наголошено доповідачем, що тут такий рельєф складний, при якому будівлю особливо чіпати не можна і потрібно спланувати так терасу, щоб і благоустрій зробити, зручність для відвідувачів була. А тому стоїть питання земельну ділянку, на якій розташована будівля, оформити у користування чи розглянути інший варіант. У будь-якому випадку це ландшафтна будова, а не об’єкт будівництва, адже і пандус, і решта з того, що буде зроблено надворі біля магазину, є елементами ландшафту.

Новий магазин в Бердичеві

Подану пропозицію члени архітектурно-містобудівної ради підтримали. Більше того, така ідея – перетворити непривабливу будівлю на дійсно гарний і цікавий об’єкт сподобалася присутнім, адже навіть рекомендацій і пропозицій щось змінити не надходило і представник замовника, який знаходився під час виступу у залі, не мусив відповідати на додаткові запитання чи щось ще роз’яснювати. Залишається тільки чекати, коли проект буде втілений у реальність.

Новий магазин в Бердичеві

 

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук