Четвер, 1 Червня

У Бердичеві втричі зменшилась кількість користувачів стаціонарного телефонного зв’язку

Саме це привело до того, що найбільшу електро-механічну автоматичну телефонну станцію (АТС) в квітні буде закрито і демонтовано.

 


В найкращі часи для «Укртелекому» в Бердичеві було близько 25 тисяч абонентів. 9 тисяч з них (це номери, що починались на «двійку») обслуговувала саме ця електро-механічна АТС. Вона займала більшу частину приміщень по вулиці Вінницькій.

 


В кінці дев’яностих років були плани по спорудженню нової АТС, під яку вже навіть було споруджено велику будівлю біля 15 школи, але згодом її продали під супермаркет. Адже з приходом в телефонію цифровізації, фізичні розміри АТС зменшились в десятки разів.


В 2002 – 2005 роках було встановлено нові цифрові АТС на Червоній горі, а згодом так звані «виноси» в районі Цегельного заводу по вулиці Расковій та в інших місцях. Вони дозволили повністю закрити потребу в телефонних номерах після шаленого дефіциту на них у 90-х роках.


Але потім з розширенням та зростанням мереж мобільного зв’язку від стаціонарних телефонів люди почали масово відмовлятись. Саме тому нинішніх 8 тисяч абонентів можуть цілком і повністю «поміститись» в існуючих цифрових АТС.


На сьогодні стара станція обслуговує всього 700 номерів, але й вони протягом квітня будуть перенесені на цифрові АТС. При цьому, на жаль, абонентам доведеться звикати до нових телефонних номерів. У тих, в кого номер починався на «двійку», тепер буде починатись на «четвірку», а тих, в кого була «трійка», тепер буде «п’ятірка».


І не просто зміниться перша цифра в номері, а зміняться й інші цифри. Абонентів про ці зміни мали б попередити в квитанціях за сплату послуги зв’язку, але нас, наприклад, в редакції ніхто не попереджав. Так-так, тепер і наш старий, перевірений часом і людьми номер 2-15-73 буде змінено на 4-12-39.

На це треба зважати тим, хто повідомляє нам свої оголошення ще по стаціонарному телефону, а не мобільним чи електронною поштою.


Обладнання старої АТС буде демонтовано, і знову в будівлі телекому звільняться чергові приміщення. Сьогодні і так чимало кімнат там орендуються під магазини та офіси, а приміщення, де зараз знаходиться АТС, напевно, можна було б використовувати навіть під спортивний чи танцювальний зал, таке воно велике. Ця будівля за свої більш як сто років існування знала багато змін, а за наступні сто, мабуть, зазнає ще більше.

ATS1

ATS2

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.