Бердичівський критий ринок, нарешті, почали... — РІО Бердичів

Бердичівський критий ринок, нарешті, почали...

 Чи то добудовувати, чи то розбирати. Сказати точніше на сьогодні не змогли навіть будівельники, які там зараз працюють.


Історія цього незавершеного будівництва тягнеться ще з вісімдесятих років минулого століття, тобто більше тридцяти років. Тоді ще по-справжньому кооперативний ринок розпочав масштабне будівництво частково за власні кошти, а частково - за кошти ринкового збору, місцевого податку, який тодішня міська рада дозволила не платити до бюджету, а використовувати безпосередньо для будівництва.


В дев’яностих роках будівництво було заморожено, і на довгі роки ця споруда стала величезним туалетом в центрі міста. Місцеві до неї вже звикли, і лише приїжджі люди дивувались, що таке одоробало може «прикрашати» Бердичів.


На початку двотисячних місто оформило собі право власності на дві третини споруди і продало їх приблизно за 6 мільйонів гривень підприємству житомирянина Олександра Раковича «Полісся-продукт». А останнє, в результаті тривалих судів з кооперативним ринком та облспоживспілкою, викупило собі й іншу третину.


В 2014 році власник будівлі і відповідної прилеглої земельної ділянки (за яку теж довгенько судились) дозволив підприємцям, які торгують фактично на місці колишнього будмайданчика, до початку активної фази будівництва спокійно тут торгувати.


Потім будівля була обгороджена, тут з’явилась будка охоронців від «Полісся-продукту», і ще через кілька років з’явились ознаки продовження будівництва – на містобудівній раді власники показали ескізи майбутнього комплексу, а ще через кілька місяців почали роботи біля трансформаторної підстанції критого ринку.


На кілька місяців активна діяльність на будівництві знову завмерла і відновилась лише на минулому тижні гупанням кувалд та гуркотом екскаваторів. Будівельники (хоча точніше їх буде назвати в цьому випадку демонтажниками) зняли бляшане покриття центральної частини будівлі та почали розрізати металеві конструкції, на яких воно кріпилось. Розбираються колишні сходові конструкції, деякі елементі стін та частини міжповерхових перекриття, які мають дефектні ознаки.


У майстра, який керує роботами є на руках тільки план демонтажних робіт, а яким буде план будівельних робіт, і чи буде він взагалі, поки що незрозуміло, готового проекту будівництва поки що ніхто в очі не бачив.


Отже, лишається лише сподіватись, що проект таки є, що його доробляють відповідні фахівці, і ось-ось представлять його громадськості, або ж просто розпочнуть реальні будівельні роботи, які свідчитимуть, що з довгобудом в центрі Бердичева, нарешті, буде покінчено.

rinok1

rinok2

rinok3

rinok4

rinok5

rinok6

rinok7

rinok8

rinok9

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.