Неділя, 3 Грудня

Бердичівські гонщики стають європейськими автодилерами

Не в тому смислі, що вони почали продавати автомобілі в Європі, а в тому, що в Бердичеві вони приводять умови продажу автомобілів до європейських традицій і норм.

 


Всі в Бердичеві знають, що «общивщики» і «гонщики» складали довгий час елітну частину місцевого підприємництва і навіть пробували продавити свої вимоги й у політичній сфері. Але час заставляє їх змінюватись, адже законодавчі перипетії з євробляхами та карантинні шлагбауми в Європі таки сильно змінили умови цього непростого бізнесу.

 


А видимою частиною цих змін стали цивілізовані майданчики з продажу автомобілів, які стали рости в Бердичеві як гриби. Так, лише нещодавно відкрився такий майданчик в Гришківцях біля кафе «Зодіак», закінчилось будівництво такого ж майданчика на території колишнього СМУ-6 (за мостом) і продовжується наповнення автомобілями та інфраструктурою майданчика по вул. Цадика, за новою автомийкою. Та й майданчик біля торгово центру (на м’ясокомбінаті) теж зараз використовується як і раніше, для продажу легковиків.


Автомобілі з Європи привозять тепер в Бердичів цілими автовозами, і днями один з таких розвантажувався на стоянці біля ринку на Інтендантському. Виявилось, що привіз ці автомобілі наш земляк, у якого вже є й у Німеччині ліцензований «автохаус», де він торгує автівками, але лишати бердичівлян та інших українців можливості купити недорого автомобіль з Європи він теж не збирається. Саме тому, що індивідуальним гонщикам стає все тяжче перетинати закриті на карантин кордони, і стали привозити автівки таким способом.


Ще однією причиною виникнення нових автомайданчиків називають зростання цін за місця на київському авторинку. 370 гривень за в’їзд, дорога туди і назад, поїсти, попити, та й виходить, що продав чи не продав, а до 100 доларів в день на одну машину набігає. Тому власники майданчиків і хочуть, щоб не ми ганяли авто в Київ, а кияни, чи жителі інших міст приїздили в Бердичів. Адже, всі автівки все одно «виставлені» на продаж в онлайн сервісах, і якщо покупець побачить, що в Бердичеві стоїть дві-три автівки тієї моделі, яку він шукає, то він приїде сюди, передивиться всі, і в когось та й купить.


Не можна сказати, що автомайданчики це щось зовсім нове для Бердичева, адже в 2005 – 2008 роках, коли в Україні був пік покупок нових автомобілів (бо були відносно дешеві кредити) вже були такі майданчики на Червоній Горі, біля свинячого ринку та працював повноцінний автосалон на базі СТО «Лада-сервіс». Тепер на Червоній горі на місці автомайданчика будують магазин, на Чуднівській асфальт на майданчику заростає деревами, а за огорожою біля «Лада-сервісу» ставлять свої авто працівники підприємства.


Окремо потрібно сказати про майданчик біля ПТУ-12, адже він був першим, збудованим відомим автогонщиком Ігорем Дробишом по європейському зразку, але з плином часу, все ж з європейського став цілком бердичівським.

avtomaydan1

avtomaydan2

avtomaydan3

avtomaydan4

avtomaydan5

avtomaydan6

avtomaydan7

avtomaydan8

 

 

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.