На Бердичівщині люди виступають проти виробництва в центрі села — РІО Бердичів

На Бердичівщині люди виступають проти виробництва в центрі села

Про це вони заявили на останній сесії Гришковецької селищної ради, яка відбулась 6 травня.

 


Ми нечасто розповідали останнім часом про те, що проходить на сесіях сільських та селищних рад Бердичівського району, але, напевно, потрібно детальніше висвітлювати їх діяльність. Адже постійно з телевізора звучать меседжі про те, що місцеві громади отримали стільки повноважень і ресурсів, що не знають, що з ними робити.

 


Але не завжди ці повноваження працюють на користь людей, які живуть в окремо взятому селі чи на окремо взятій вулиці. Ось і цього разу, в Осиковому склалась така ситуація, що заради бізнесу однієї людини мають страждати всі.


Розпочалась історія такого бізнесу багато років тому, коли колишню радгоспну котельню викупив підприємець для того, щоб розмістити там лазню і пекарню. Саме ці види діяльності були записані при оформленні документів, і саме вони були доцільними у такому місці, адже котельня розташована буквально на центральній алеї села. Колись таке її розташування було задумане, щоб теплом від неї опалювати і контору радгоспу, і клуб, і інші будівлі.


Але той підприємець так і не довів своїх задумів до логічного завершення, і після часткового ремонту перепродав це приміщення іншому. А інший підприємець вирішив замість лазні і пекарні відкрити тут деревообробний цех і звернувся до селищної ради за відповідними погодженнями.


Дізнавшись про таке, жителі прилеглих будинків зібрали підписи проти такого виробництва у центрі села і представили їх депутатам. Депутати теж хотіли дізнатись у підприємця, якого спеціально запросили на сесію, що ж там буде за виробництво, але відвертої відповіді на свої питання не отримали.


Відмовити підприємцю на цьому етапі депутати не могли, тому й прийняли рішення про замовлення спеціальної містобудівної документації у вигляді детального плану території, яка зможе розставити крапки над тим, можна чи не можна тут розміщувати деревообробне виробництво, адже зовсім поруч знаходиться дитячий майданчик, і навряд чи таке сусідство буде корисне дітям.


Згідно з законодавством, в процесі виготовлення детального плану обов’язково мають проходити громадські слухання, під час яких жителі зможуть офіційно висловити свою незгоду з планами підприємця. Тому дуже важливим буде не пропустити дату проведення таких слухань та прийти на них.

 Osikovo1

 Osikovo2

 Osikovo3

 Osikovo4

 Osikovo5

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.