Правила вибору ґрунту для розсади — РІО Бердичів

Середа, 27 Жовтня

Правила вибору ґрунту для розсади

06 жовт. 2021

Досвідчені садівники-городники знають, що якісний ґрунт для розсади — запорука багатого врожаю. Деякі вважають за краще готувати суміш самостійно, інші обирають готовий варіант. Перш ніж купити ґрунт для розсади, пропонуємо дізнатися більше про його види і склад, а також про те, як правильно садити насіння, поливати і підгодовувати городні культури.

Субстрати для рослин

Ґрунт буває універсальним і спеціальним. Перший підходить для більшості зелені, але для гарного росту і розвитку окремих видів нерідко потрібно туди вносити добрива. Спеціальна суміш призначена для конкретних культур — огірків, помідорів, перців, оскільки містить оптимальний баланс необхідних поживних компонентів. Новачкам краще зупинитися на універсальному варіанті.

Також існує розподіл субстратів на ґрунти, оптимальні для розсади, овочевих культур, пересадження рослин, і торф, сприятливий для кімнатних квітів і формування грядок.

Усі суміші для розсади схожі за складом: вони мають торф, золу або вапно, доломітове борошно, комплекс мінералів. Різниця лише в пропорціях компонентів і поживних речовинах.

grunt

Торф

База субстрату, його 95%. Торф буває низинний або верховий (залежно від вимог квітки до ступеню кислотності). Найчастіше зустрічається другий варіант, сфанговий торф, який збирають з поверхні болота. Він сприяє швидкому зростанню і розвитку кореневої системи, робить суміш легкою, пухкою, добре вбирає і затримує вологу.

Вапно, доломітове борошно, зола

Щоб довести кислотність ґрунту для розсади до оптимального рівня в 6–7 pH, агресивне торф'яне середовище нейтралізується золою або борошном.

Мінерали

Живильні речовини — запорука зростання і розвитку рослин. Кальцій, калій, фосфор, азот, магній — ці мікроелементи в гранульованій формі додають до суміші. Стартових добрив молодим рослинам вистачає на 2–4 тижні, а після потрібне систематичне підгодовування.

Універсальний субстрат можна знайти в будь-якому супермаркеті, а для купівлі спеціального варто звернутися до відповідної точки продажу товарів.

Вибір ґрунту для розсади

Для овочевих культур оптимальний пухкий волого-, повітропроникний субстрат, багатий поживними речовинами, який містить не надто багато торфу.

Для кімнатних квітів оптимальна суміш з торфу, піску і перегною — м'яка і рихла.

Які особливості ще слід врахувати при виборі суміші:

 • рихлість. Розсада добре росте у ніжному ґрунті;

 • відсутність комах, грибків і бур'янів. Саме тому бажано купувати готову пропозицію або вміти обробляти склад для висадження розсади самостійно;

 • рівень кислотності. Оптимальний pH — 6,5–6,7, вищий показник згубний для зростаючих культур;

 • вказівка ​​механічного та хімічного складу субстрату на пакеті — по 3–4 компоненти кожного виду.

Також на пакунку обов'язково повинна бути інформація про виробника та інструкція по застосуванню.

grunt1

Посадка, полив і підгодівля розсади

Правила посадки насіння в ґрунт і схема поливу розсади, як правило, вказані на пакеті з ґрунтом:

 1. Мішок розкривають, висипають вміст до контейнера і ретельно перемішують суміш задля насичення повітрям, зволожують.

 2. Роблять в спеціальних контейнерах для розсади дренажні отвори і наповнюють їх субстратом на 1/3, в процесі росту стебла землю досипають.

 3. Розміщують насіння у ґрунті, ставлять посуд у тепло, іноді вкривають.

 4. Періодично зволожують верхній шар пульверизатором, збільшуючи площу з розвитком городини. Вільна волога не повинна виходити з ємності, вимиваючи корисні елементи!

Підгодовують рослини виходячи з їх зовнішнього вигляду.

Розсаді або кімнатній рослині світло-зеленого кольору бракує основних корисних елементів, що входять до поширеного комплексу. Жовтіюче нижнє листя свідчить про дефіцит азоту. Слабкій квітці, що занадто витягнулася вгору, не вистачає освітлення і ступеня концентрації солей розчину. Якщо ж на листі утворилися жовті плями, рослині необхідні магній або залізо.

Багатого врожаю!

Відео


 • asenposlugi1
 • moloko2
 • avtoshkola1
 • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.