Вівторок, 28 Червня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Як працюватимуть магазини, ринки та заклади харчування у Бердичеві в «червоній» зоні

Які обмеження діятимуть у тих областях і, відповідно, містах, де встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, ми повідомляли вчора на сайті. Там же вказано, що дозволено і що заборонено та при яких умовах які заклади мають право працювати.

Проте сьогодні на засіданні комісії з ТЕБ і НС ці пункти обговорювали, деталізували і роз’яснювали, аби сформулювати протокол засідання комісії. Його пообіцяли оприлюднити пізніше, адже потрібно внести правки і рекомендації, але про те, як будуть працювати у Бердичеві ринки, магазини та заклади харчування вже відомо.


Одразу варто зазначити, що очікувано і прогнозовано бердичівляни будуть обурюватись, адже вже зараз в магазинах є поодинокі випадки, коли та чи інша особа не вдягає маску і скандалить про права. А тут, особливо що стосується закладів громадського харчування, конфліктів уникнути також навряд чи вдасться.


Отож, вказано, що в «червоній» зоні заборонена діяльність ринків, крім продовольчих. Але непродовольчі ринки та магазини промислової групи товарів можуть працювати за умови, якщо продавці мають сертифікати про вакцинацію. Хоча на додачу на засіданні комісії сказали, що і продавці продовольчої групи товарів мають бути вакцинованими.


На рахунок закладів громадського харчування, то у «червоній» зоні заборонений прийом відвідувачів, а працюватимуть вони у режимі адресної доставки і навинос. Звісно ж, працівники таких закладів мають бути вакциновані стовідсотково. Але прийти у кафе чи ресторан бердичівляни можуть, якщо мають сертифікат про вакцинацію. Більше того, як зазначили на засіданні комісії З ТЕБ та НС представник поліції та керівник держпродспоживслужби, назначена із працівників закладу особа має право перевірити наявність сертифіката. Це може бути офіціант, адміністратор тощо.


Робота при наявності сертифікатів у працівників та відвідувачів торгово-розважальних центрів, кінотеатрів, басейнів і спортзалів у «червоній» зоні передбачена, але кількість таких відвідувачів суттєво знизиться, бо є категорія бердичівлян, які вакцинувалися лише однією дозою, а тому сертифікатів не мають.


Якщо ж містянин отримав дві дози вакцини, але сертифікат йому ще не зробили, то він може пред’являти довідку з підписом та печаткою про те, що пройшов повний курс вакцинації. Те саме стосується і бердичівлян, які перехворіли на коронавірусну інфекцію і мають антитіла. Вони отримують відповідну довідку, яку можуть пред’являти. А вакцинуватись такі особи можуть вже через 3 місяці після перенесеного захворювання, а не через півроку, як було раніше.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

mrzkh 1

mrzkh 2

mrzkh 3

mrzkh 4

mrzkh 5

mrzkh 6

mrzkh 7

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.