Вівторок, 17 Трв

Який термін служби у профнастила

30 квіт. 2022

Профнастил – це порівняно дешевий матеріал для будівництва, але він має багато можливостей застосування. Через це він і полюбився домовласникам та професійним будівельникам, адже легкість використання металевого профілю не можна не оцінити. Застосування матеріалів не обмежується створенням огорож чи покрівель, адже в наявності є і інші види гофролистів, наприклад, для несучих споруд.

Які показники відповідають за довговічність матеріалу

Стосовно питання довгострокового використання профільованих листів варто чітко розібратись, який матеріал може мати досить тривалий термін експлуатації та від чого він може залежати. Асортимент марок металопрофілю досить широкий і варто ознайомитись з усіма ними та побачити в чому полягає різниця між ними. Компанія «Сітібуд» пропонує відвідати нашу сторінку, де зосереджено опис марок металопрофілю: https://citybud.in.ua/uk/prof-nastil/.

Показово, що профнастил – це той матеріал, який може мати термін служби від 10 до 25 років. Цей термін залежить від певних факторів та експлуатаційних умов, але не менше і від самих показників виробу. Серед цих показників варто відмітити:

  • Товщину металу. Металеві листи в залежності від свого призначення можуть бути товщиною від 0,35 до 0,9 мм і в деяких випадках навіть більше. Оскільки товщина сталі відповідає за міцність матеріалу, вона відноситься і до тих показників що мають вплив і на термін експлуатації.
  • Оцинкування. Немає такого профільованого виробу, який би не мав оцинкування, адже цей прошарок є надважливим для можливості відбивати вплив опадів та вологи. Захист у вигляді цинку може бути мінімальним, тобто 100-175 г/м.кв., та найкращим – 200 – 275 г/м.кв. Чим більше міститься цинку у відповідному прошарку, тим довший і термін якісного використання виробу.
  • Полімер. Його наявність – це гарантія того, що початковий колір залишиться таким же навіть через роки експлуатації, також полімерне покриття створить додатковий захист для металевої основи. Без полімеру металопрофіль служить значно менше та має гірший вигляд.

Види профнастилу та можливі терміни використання

  1. Стіновий. Враховуючи, що цей різновид продукції має найменші показники, то і служити він зможе від 10 до 15 років. В принципі для огорожі чи стін і цього достатньо, але вибір серед пропозицій виробників завжди великий і можна обрати найкращі варіанти.
  2. Покрівельний. Для покрівлі вимоги вже суворіші, тож і сам металопрофіль повинен мати більшу витривалість і відповідно зможе захищати будинок на протязі 15-20 років. Звісно вартість покрівельного різновиду вища за стіновий, однак і тривалість його використання також збільшується.
  3. Несучий. Для несучих конструкцій використовуються листи з найбільшими ребрами жорсткості, тож зрозуміло, що і прослужить такий елемент не менше 15-20 років.

Наведені цифри відносні і в дійсності можуть коливатися в допустимих межах плюс-мінус 5 років, адже потрібно враховувати в яких умовах буде використано матеріал.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.