Роздрукувати цю сторінку

Операції з криптовалютою – це вигідно, просто, і легально

06 трав. 2022

Звичайно, стверджувати, що сказане у заголовку статті справджується скрізь і завжди, було б не зовсім вірно, але при наявності деяких знань, умінь і навичок використовувати криптовалюти вже сьогодні в Україні можна і потрібно.

Адже, традиційні способи збереження фінансових заощаджень зараз, як ніколи, втрачають свою привабливість. Банківські депозити зменшують ставки, та й банки не всі доживають до моменту повернення вкладів і виплати відсотків, фондова біржа в Україні так і не запрацювала, валютні заощадження теж з’їдає нещадна інфляція.

Головне питання, яке постає перед кожним, хто хоче долучитись до світу біткоїнів та інших його аналогів: «Як перевести криптовалюту в готівку?». Адже в нас ще не розвинутий ринок, на якому можна купити товари чи заплатити за послуги безпосередньо криптовалютами, хоча у світі такі приклади вже є. Так, 2018 року австралійське місто Агнес Вотерс стало першим містом у світі, де дозволили розрахунки у криптовалюті.

Але, у нас теж є прогрес в цьому напрямку, адже 16 березня 2022 року президент підписав Закон «Про віртуальні активи», який вступить в дію разом із змінами до Податкового кодексу. А отже, незабаром будуть зняті останні питання щодо легальності криптовалют в Україні.

Основними способами переведення криптовалюти в готівку на сьогодні є:

Криптобіржі

Щоб ними скористатись, потрібно зареєструватись на спеціальних майданчиках (наприклад, Binance, Huobi, OKEx, тощо). Поповнити баланс з біткоїн-гаманця, запропонувати ордер на обмін, дочекатись його виконання та вивести отримані гривні. Недоліком такого способу є висока комісія (6-10%) та тривала в часі процедура, але перевагою є можливість самому обирати курс.

Електронні обмінники

Це незалежні сервіси, які дають можливість швидкого обміну криптовалюти в будь-які традиційні валюти, але, лише на основі курсу, який складається в даний момент на даному майданчику.

Телеграм-боти

Теж посередники на ринку криптовалют, які формують курс (не завжди вигідний), беруть комісії та мають ризики скасування угод.

Криптомати

Аналогічні звичайним банкоматам пристрої, які поки що дуже мало розповсюджені в Україні, але в Європі вже їх є достатньо багато. Зі свого гаманця ви перераховуєте біткоїни безпосередньо на рахунок автомату, та знімає з нього традиційну валюту країни перебування.

Криптовалютні банки

Крім просто послуг переведення біткоїнів у валюту, надають різноманітні банківські послуги для операцій з криптовалютами (депозити, кредитування, тощо).

Продаж приватним особам

При цьому іноді вдається сформувати вигідний курс, але потрібно значно більше часу, щоб знайти клієнта і узгодити з ним деталі обміну чи продажу криптовалют. І як виняток з цього – продаж знайомим, тобто тим людям, яким ви довіряєте. При такому обміні можна спростити ряд процедур, але все одно потрібно мати деякі технічні знання щодо криптовалют.

Одним словом, якщо у вас є біткоїни, чи інша криптовалюта, то перевести її в готівку сьогодні нескладно. А ось, де її взяти, це вже питання іншої статті.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.