П'ятниця, 1 Липня

 • Dimpokrivli

                                                                                        Ми у  Facebook

Що таке OSB (ОСП) і чи буде його дефіцит в Бердичеві, Житомирі, Вінниці?

Насамперед, ОСБ (ОСП) – це некоректна абревіатура. Правильною назвою цього матеріалу є або OSB (англійськими літерами). Означає ця абревіатура «орієнтовано-стружкова плита». Це будівельний та оздоблювальний матеріал, що складається зі стружки (вірніше, тонкої тріски), розташованої паралельно площині листа в шарах з перпендикулярним напрямком стружки, скріплений за допомогою різних восків та смол. Ось що таке OSB.

Що таке ОСБ?

ОСП – матеріал із великою кількістю переваг: 

 • По-перше, як і всі інші матеріали, що виготовляються з відходів лісопильного виробництва, він недорогий. 
 • По-друге, він відрізняється міцністю, довговічністю та надійністю (ОСП міцніший, ніж ДСП і ДВП і приблизно дорівнює фанері за міцністю). 
 • По-третє, він водостійкий і не набухає під дією вологи. 
 • По-четверте, він відрізняється характерним зовнішнім виглядом, що нагадує зовнішній вигляд деревини чи фанери. 
 • По-п'яте, він добре пиляється, ріжеться, свердлиться, а також міцно та надійно утримує будь-який лак, клей або фарбу для деревних матеріалів. 
 • По-шосте, він набагато кращий, ніж ДСП, утримує кріпильні вироби, такі як цвяхи або шурупи.

 

Недоліків у ОСП-плит два:

 • Перший - загальний для всіх матеріалів на основі склеєної деревної стружки або тріски - це схильність виділяти шкідливі гази або пари за нормальної температури або при нагріванні. Однак ОСП відрізняється в цьому плані від ДСП і ДВП на краще: у виробництві цих плит використовується менше смол. Існують також сорти цього матеріалу, які не містять жодних шкідливих смол і не виділяють токсичних газів чи пари. 
 • Ну і другий - загальний для всіх матеріалів на основі деревини, включаючи і саму деревину - це ламкість, здатність ламатися під час деформації на згин.

Які є сорти ОСП?

Що таке ОСБ? 

Сортність за вологостійкістю.

По опору волозі плити ОСП поділяють на чотири класи, від OSB-1 (найменш вологостійкого) до OSB-4 (найбільш вологостійкого).

Оздоблювальні (лаковані) плити. Вони відрізняються особливою обробкою лаком на зовнішній поверхні, і призначені для презентабельного зовнішнього вигляду. 

Застосування плит OSB різноманітне. Цей матеріал може успішно замінювати фанеру, ДСП, ДВП, гіпсокартон та інші матеріали на основі гіпсу. Його використовують як опалубку для лиття бетону, їм обрешічують покрівлю і кладуть чорнові підлоги, а в легших конструкціях – і як постійні підлоги. Деякі сорти цих плит придатні для того, щоб використовуватися у виробництві меблів. І, загалом, це матеріал досить новий, й у майбутньому сфера його застосування лише зростатиме.

 

Де купити плити ОСБ (ОСП) в Бердичеві, Житомирі, Вінниці?

Купити ОСБ (ОСП) можно в одному з наших магазинів будівельної мережі Ортек в Бердичеві, Житомирі чи Вінниці. 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

 • asenposlugi1
 • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.