Роздрукувати цю сторінку

Декарбонізація Житомирщини та зменшення залежності від ресурсів агресора - в дії. Альтернативна енергетика в Бердичеві.

25 лип. 2022 Власкор

Попри те, що в країні війна, бізнес має працювати, особливо той, що знаходиться в центральній і західній Україні. Бо саме на ці регіони лягла відповідальність за економічну ситуацію в країні. Зокрема, виробництва Житомирщини почали працювати лише через декілька тижнів після повномасштабного вторгнення росії. Працювати задля того, щоб запрацювала та стабілізувалась економіка, щоб дати людям роботу.

На початку місяця нам вдалося побувати на двох підприємствах, що знаходяться в місті Бердичеві – ТОВ «Ревега» і ТОВ «Бердичівський пивоварний завод». І так як ще з минулого року почався значний ріст тарифів на електроенергію, то на обох підприємствах нещодавно було встановлено сонячні електростанції для власного споживання. Партнером по поставці та монтажу обладнання в обох випадках стала компанія «Рейтон».

Ці сонячні електростанції не передбачають продажу електроенергії за «зеленим тарифом», а вся згенерована електроенергія споживається підприємствами, тим самим зменшуючи витрати на енергоносії, а, значить, зменшуючи собівартість продукції і збільшуючи рентабельність бізнесу.

На обох підприємствах ще до початку війни було прийнято рішення про перехід на альтернативне енергоспоживання та встановлення власної сонячної електростанції. А початок війни лиш підтвердив правильність намірів, так як настав час зіскочити з газової голки сусіда-вбивці. А це можливо лиш при запровадженні сучасних рішень в сфері альтернативної енергетики.

revega1Отже, знайомтеся - ТОВ «Ревега», підприємство з Бердичева, що займається виготовленням консерви, пресерви, салатiв з риби. На підприємстві ще перед новим роком встановили сонячну електростанцію потужністю 275 кВт. Для реалізації задіяли 512 сонячних панелей Jinko Solar. Серцем системи стали 2 інвертори Huawei SUN2000 по 100 кВт. Прогнозована річна генерація даної станції 279 МВт год.

pivzavod2А от ТОВ «Бердичівський пивоварний завод» виготовляє пиво та безалкогольні напої. На дахах підприємства було встановлено 267 сонячних панелей Trina потужністю 655 Вт та 2 інвертори Huawei SUN2000 100 і 50 кВт. Загальна потужність сонячної електростанції 175 кВт, Також, хочеться додати, що вже дано старт другій черзі будівництва, а це ще 180 кВт. Тобто загальна потужність по завершенню робіт складе 355 кВт. А річна генерація – 360 МВт год.

Підприємствам вдалося отримати ринкову окупність проекту, а це трохи більше 3-х років, без будь-яких «зелених» тарифів з боку держави, що має бути прикладом для інших підприємств при будівництві об’єктів генерації енергії з відновлюваних джерел. Зі зростанням тарифу на електроенергію, окупність проекту буде зменшуватись. А ріст тарифу неминучий, особливо враховуючи той факт, що Україна в травні цього року приєдналася до енергетичної системи Європейського Союзу. Просто погляньте, як ВСЯ Європа готується до майбутнього без російських енергоносіїв і запроваджує все більше зелених проектів.

Саме після завершення робіт на «Ревега» і гарних відгуків від власника заводу, компанію Рейтон було запрошено для реалізації проекту на «Бердичівський пивоварний завод». Крім того, раніше компанія Рейтон Сан вже реалізовувала схожі проекти на таких об’єктах як пивзавод «Уманьпиво», вінницьке підприємство «Панда», що льє воду «Караван», автозаправочні комплекси «Окко», виробництво вікон «Glasso» і багатьох інших, що вирішили побудувати сонячні електростанції виключно для власного споживання.
Сонячні електростанції для власного споживання - це нова сторінка в історії промисловості України, яка дає можливість замінювати закупівлю частини електроенергії з енергоринку на відновлювану енергію сонця за більш конкурентною ціною і з повною відсутністю викидів СО2, роблячи виробництва такими, що піклуються про довкілля.

 

 

 

 

 

 

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.