Неділя, 14 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Як в бердичівських обмінниках дізнатися курс валют

Таке рішення було опубліковане Національним банком України ще у п’ятницю, 29 липня.

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

За кілька днів з цього приводу вже зібралося чимало мемів і найпершою причиною такої заборони, котра ширилася соціальними мережами і деякими сайтами, стала банальна – аби не шокувати людей, не нагнітати паніку підвищенням курсу і не викликати ажіотажу.


Сам Нацбанк на офіційному сайті таке рішення обґрунтував по-іншому і стосується ця заборона табло, розміщених на небанківських установах, простіше кажучи – обмінниках та в операторів поштового зв’язку.
Мова йде про те, що вищевказані установи займалися штучним підвищенням курсу валют, тим самим підтримуючи «банкоматний туризм». Підвищувати ж його немає підстав, адже попит і пропозиція у безготівковому сегменті валютного ринку стабілізувалися. Тому це ніщо інше, як спекуляція, що неабияк розхитує ситуацію, а для небанківських установ є вигідним отриманням додаткової маржі.


Саме тому Національним банком України постановлено надавати населенню інформацію про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют в стандартизованому вигляді в чітко визначеному форматі. Тобто це копія наказу, яку повинні розміщувати лише в касах установ та їхніх структурних підрозділів. 


Окрім того, обмінники не мають права інформувати про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют поза межами кас, повинні подавати інформацію до Реєстру приміщень, в яких здійснюються валютні операції, та продавати виключно з використанням відеоспостереження.


До банків такі зміни не відносять, адже вони, як зазначено, не зловживають у сфері здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі. 

Щоденний курс валют можна дізнатися на нашому телеграм-каналі РІО Бердичів інформація

kurs0

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.