П'ятниця, 30 Вересня

Де в Бердичеві можна легально купити дрова?

Днями голова Держлісагенства Юрій Болоховець дав інтерв’ю для інформаційного агенства «Лівий Берег» стосовно заготівлі дров, яка в цьому сезоні значно збільшила обсяги чи не вдвічі – з 3 до 5,5 млн. кубометрів.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

А щоб дізнатись, як з цим справи в Бердичеві, довелось завітати до контори нашого держлісгоспу. Тут люди були здебільшого заклопотані повсякденними робочими питаннями, але все ж знайшли хвилинку, щоб розповісти журналісту про ситуацію з дровами.

Так, дійсно, в цьому році попит на паливо значно збільшився, дровами цікавляться навіть ті, хто живе на поверхах, але в якості запасного варіанту розглядають зимівлю десь на дачі, старій сільській хаті, чи навіть в обладнаних не гірше осель гаражах.

В державному лісовому господарстві заготівля дров унормована різноманітними законами і правилами вже давно, але й тут є деякі новації. Так, існує так звана соціальна норма у 15 кубометрів, більше якої не може на себе виписати одна особа. Це зроблено для того, щоб не було фактів перепродажу і спекуляції, адже для продажу населенню встановлена одна ціна дров, а для продажу організаціям – інша. І хоча, судячи з таблиці на офіційному сайті Бердичівського лісгоспу, вони не сильно відрізняються, але все ж, різниця є.

Також бюджетні організації можуть купити для себе дрова через тендер в «Прозоро», а комерційні, через українську універсальну біржу.

Отже, розпочати процес купівлі дров можна саме тут, в офісі лісгоспу по вулиці Грушевського, 9, написавши заяву та вказавши в ній кількість дров, їх категорію та свій ідентифікаційний код. А можна зробити це в будь-якому лісництві, перелік яких, як і мобільні телефони лісничих (а це дуже потрібна інформація) оприлюднені на офіційному сайті лісгоспу. Тут же є й таблиця з цінами від 720 до 1170 гривень за один кубічний метр дров в залежності від породи та місця їх отримання.

Найдешевше обійдуться дрова третьої групи (осика, верба, липа), трохи дорожче друга група (вільха і сосна), ще дорожче береза і найдорожче тверді породи першої групи – дуб, граб та інші. Але більше, ніж розподіл по групам на ціну впливає спосіб отримання палива. В таблиці є ціни вказані для верхнього складу (безпосередньо в лісі на просіці чи на ділянці) та для нижнього складу (асфальтований майданчик поза лісом, куди можна під’їхати будь-яким транспортом). Назви ці залишились ще з тих часів, коли деревину сплавляли річками, і тоді верх і низ дійсно відповідали місцю валки лісу, і його складуванню.

Про це мені вже телефоном розповів лісничий Богданівського лісництва, який підтвердив, що замовлень на дрова останнім часом стало набагато більше. І станом на сьогодні є серйозна черга на купівлю дров, особливо з доставкою. Адже, автомобілів і людей в лісництві не так вже й багато, а забирати дрова з лісу в людей часто немає можливості. Тай непросто це. Потрібен спеціальний транспорт, а якщо задощить, то і він бува не справляється.

Оплату за дрова можна проводити навіть карткою, адже у лісництвах є термінали, але лише після того, як дрова завантажені та визначено їх обсяг. В основному дровами вважаються метрові заготовки, але деякі господарі замовляють двометрові дрова, і тоді з них ще для хазяйства зможуть вибрати якісь стовпчики.

Черга на дрова зараз ще й тому, що всі хочуть тверді породи, а лише оформлення квитків на порубну ділянку може проходити два місяці. Зараз, наприклад, без проблем є соснові дрова, але попит на них менший.

Крім держлісгоспу заготівлею дров займаються й інші лісокористувачі, як то лісництва АПК, військові лісгоспи чи інші організації. Тому й рясніють оголошеннями «продам дрова» і сторінки газет, і сайти оголошень. Але, чи є такий продаж легальним і законним, можна лише здогадуватись.

drova1

drova2

drova3

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.