П'ятниця, 30 Вересня

То якою ж все-таки є ціна земельного паю на Бердичівщині?

Дати однозначну відповідь на це питання звичайно, важко, але нещодавні аукціони, який відбувся на Українській універсальній біржі трохи привідкривають завісу таємниці формування таких цін.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

На цих аукціонах приватні судові виконавці продавали земельні ділянки, скоріш за все, вилучені в ході якихось судових спорів, а можливо, це й спеціальна технологія, за якою продають земельні паї, уникаючи багатьох процедур виписаних нинішніми законами.

Було виставлено дві земельних ділянки площею 3,4 гектари та 2,9 гектари сільськогосподарського призначення на території Малосілківської сільської ради. Згідно з експертною оцінкою торги почали з сум 115 тисяч за більшу і 102 тисячі за меншу. І на одному, і на іншому аукціонах між учасниками розгорнулась боротьба на підвищення ціни і врешті-решт торги зупинились на цінах чи не вчетверо більших за початкову.

Так, за ділянку 3,4 га переможець запропонував 460 тисяч гривень, а за ділянку 2,9 га – 400 тисяч. Цікаво, що в обох випадках переможцем виявилась одна й та ж жителька Дніпропетровської області.

І якщо додати, що ці ділянки знаходяться на території Швайківської сільської ради, тоді стає зрозумілим інтерес колишніх прокурорів (дивись статтю) до такої цінної земельки, яка дісталась їм у результаті оборудки зовсім даром.

Щоб цифри стали зрозумілішими для сприйняття, потрібно поділити загальну суму на кількість гектарів, та перевести гривні в долари, і тоді виходить, що один гектар ріллі в Швайківській ОТГ сьогодні реально коштує трохи більше за 3 тисячі доларів.

zemlya1

zemlya2

zemlya3

zemlya4

 

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.