Неділя, 4 Грудня

Особливості бавовни для пошиття скатертини на стіл

Незважаючи на зростання та конкуренцію різних типів текстилю та синтетичних тканин, бавовна все ще залишається найбільш використовуваною та улюбленою тканиною, особливо для скатертини на стіл. Це пояснюється його відмінною якістю. Якісна бавовна має цілу низку переваг, які роблять її особливо приємною у використанні, в якості побутового текстилю, а також носінні одягу з неї.

Що таке бавовна: коротке пояснення

Бавовник – рослина, яку щороку сіють заново. При регулярному теплі і вологості рослина за 3 місяці виросте в кущ висотою близько півтора метрів. Він отримує білі або світло-жовті квіти, які повільно стають рожево-червоними, але опадають через кілька днів. Зав’язь, що залишилася, приблизно через два місяці дозріває в насіннєву сферу, яка раптово розривається і з якої утворюється біла або м’яко-жовта пухнаста маса, в якій приховане насіння.

Пух, призначений природою для поширення насіння вітром, є основою для бавовняної промисловості. Її збирають – раніше вручну, тепер машиною – і очищають від насіння (очищають). Необроблені бавовняні волокна, що залишилися, спочатку потрібно спрясти в нитку (пряжу), а потім можна ткати або в’язати. Спочатку все робилося вручну, але з початком промислової революції близько 1735 року було зроблено перший крок до машинного прядіння та ткацтва, спочатку в Англії, а потім і врешті Європи.

Які переваги пропонує бавовна?

  • колір: чим біліше волокна, тим краще;
  • товщина: чим тонші волокна, тим гладка тканина;
  • довжина: чим довші волокна, тим міцніше пряжу з них можна сплести.

Бавовняні волокна з найбільшою довжиною - це більше 28 мм - відносять до штапельної. Тому для виробників бавовни важливо вирощувати рослини бавовни з красивими тонкими, бажано білими волокнами. Справжня якісна бавовна характеризується такими властивостями:

Взимку тепло, а влітку прохолодно

Бавовняні волокна - це фактично всі тонкі порожнисті трубки, які є чудовим провідником тепла. Трубки також можуть заповнюватися рідиною. Тому краплі поту вбираються без зусиль. Бавовна може вбирати до 20% вологи від власної ваги, перш ніж вона стане дійсно вологою. Ось чому бавовна надзвичайно підходить для нижньої білизни, повсякденного одягу та текстилю для ванної кімнати. Бавовняні волокна є природно міцними, що має перевагу в тому, що вироби з бавовни швидко не зношуються та пропонують довгострокову гарантію якості. Бавовна не потребує особливих заходів безпеки, її можна прати в дуже гарячій воді (95°C) (примітка: це не стосується кольорової бавовни). Тканина легко прасується і витримує гарячу праску.

Особливості фарбування натуральної тканини

Бавовна - це тканина, яка дуже легко фарбується. Фарбування можна здійснити 2 способами: фарбуванням або друком. Фарбування передбачає поміщення трикотажного полотна у ванну для фарбування, щоб просочити його кольором. Під час друку один або кілька кольорових мотивів друкуються на (не)фарбованій бавовні.

Які бувають особливості обробки тканини?

Оздоблення, як випливає з цього терміну, є останнім етапом виробничого процесу. Бавовну можна обробити сотнею і одним способом. Завдяки всім видам сучасних процесів, наприклад, бавовна може бути стійкою до усадки, кольоровості, плям, водовідштовхувальним і не зминається.Сучасні технології також дозволяють змішувати бавовну з усіма видами інших видів натуральних або синтетичних волокон, створюючи абсолютно нові тканини, які покращують комфорт при носінні або надають особливого колірного ефекту. Змішування бавовни з еластаном, наприклад, робить тканину надзвичайно еластичною та стабільною за розмірами. Кількість можливих сумішей різних волокон майже нескінченна.

Бавовна як основа для багатьох колекцій

Прочитавши ці переваги, ви, ймовірно, не здивуєтеся, що українці все ще мають схильність до бавовни. Ткані тканини можна знайти в інтернет-магазинах, серед іншого, в асортименті текстилю для кухні та ванної кімнати. Усі наші кухонні рушники та чохли для прасувальних дощок, а також усі банні рушники, мочалки та килимки для ванної виготовляються на найсучасніших ткацьких верстатах, усе відповідно до нашої власної схеми ткання.

Деякі моделі нижньої білизни виготовлені з трубчастого (круглого) трикотажу, перевага якого полягає в тому, що сорочки та штани не мають надокучливих швів і тому не видно під одягом.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Ольга Каткова

Адміністратор сайту "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.