Субота, 25 Березня

Таємниці бердичівської старої казарми

Сьогодні, коли всі усвідомили і зрозуміли, для чого країні потрібна армія та військові, варто згадати, що ще якихось п’ятнадцять - двадцять років тому все було по-іншому.

 

 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Українську армію скорочували, військове майно продавали, а колишні військові частини передавали органам місцевого самоврядування.

Саме така доля спіткала кілька військових містечок і на території нашого міста. Але завдяки тому, що військове містечко по вулиці Короленка, яке в народі більш відоме під назвою «інтендантський», знаходилось в зручному місці, то більшість його будівель були орендовані, а потім і викуплені для потреб підприємницької діяльності.

За деякі з них була навіть серйозна конкуренція, коли підприємці змагались за право отримати приміщення в оренду. В підсумку, в колишніх будівлях військової частини сьогодні розміщені переробні та швейні цехи, оптові склади, майстерні з переобладнання автомобілів, магазини, житлові квартири та ще багато-багато об’єктів бізнесу і не тільки.

Поряд з відремонтованими старими приміщеннями збудовані абсолютно нові будівлі, які органічно вписались в загальний облік мікрорайону.

Але поряд з ними є й будівлі, які за ці роки без ремонту і реконструкції повільно старіють та руйнуються. Саме такою виглядає двоповерхова будівля колишньої казарми, яка розташована в північно-західному кутку колишньої військової частини.

Тут було дуже затишно, багато зелені і в часи, коли повним ходом готувалось відкриття нового промислового ринку на території колишнього стройового плацу, говорили, що тут може бути в майбутньому готель чи навіть санаторій.

Але кому саме дісталось ця будівля було тоді великим секретом. Офіційно її взяла в оренду та потім викупила житомирська фірма, але подейкували, що насправді її залишив «для себе» колишній міський очільник. Скільки разів потім ця будівля перепродувалась сказати важко, але багато разів її арештовували і врешті-решт в 2020 році вона «випливла» на електронних торгах як майно, заставлене в заставу під банківський кредит.

Оцінили її тоді в 377 тисяч гривень і переможцем аукціону стала знову ж житомирська фірма, яка займається будівництвом, в тому числі, і в Бердичеві.

Невідомо, як ця фірма планувала використовувати це приміщення, але після аукціону фактично на об’єкті нічого не змінилось, руйнація продовжується, а слідів нових господарів не видно й близько.

Всі металеві частини з будівлі вирвані, міжповерхові перекриття обвалились, та й дах в багатьох місцях вже теж перестав виконувати свою функцію. Чого тут стало більше, то це зелені. Тільки тепер це вже не дерева та кущі, а непролазні хащі, які оточують з усіх боків стару казарму, а в її підвалах мешкають зграї здичавілих собак.

Можливо, якби двадцять років тому цю будівлю взяв в оренду якийсь реальний, а не підставний підприємець, то тут дійсно могло б бути або нове виробництво, або офіси, або житло, а так...

kazarma1

kazarma2

kazarma3

kazarma4

kazarma5

kazarma6

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.