Понеділок, 5 Червня

Що не так в Бердичеві із зовнішньою рекламою?

На останньому засіданні виконавчого комітету, яке відбулось у вівторок 28 березня, одним з питань було надання дозволу на встановлення реклами.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Цілком буденна річ, коли підприємець, який планує орендувати приміщення для свого магазину автозапчастин вирішив на зовнішній стороні будівлі розмістити свою рекламу.

Якщо ця будівля некомунальної власності (а це саме такий випадок), тоді виконком лише надає дозвіл, але сплати до міського бюджету не вимагає. Питання оплати вирішується між орендарем приміщень та власником будівлі самостійно.

Але в інших випадках, тобто, коли реклама розміщується на комунальній будівлі або ж на комунальній землі, то правилами і нормами передбачена щомісячна сплата певних коштів.

Ці правила були прийняті в Бердичеві двадцять років тому, і за цей час лише трохи змінювались. Та в минулому році, в зв’язку з повномасштабним вторгненням, було прийнято рішення виконавчого комітету про скасування оплати за користування місцем розташування рекламних конструкцій на час воєнного стану.

І ось вчора, бердичівський громадський активіст Богдан Гурський опублікував на своїй сторінці ціле розслідування, в якому стверджує, що це рішення було прийнято незаконно, внаслідок чого міський бюджет не дорахувався в минулому році майже мільйону гривень.

Втрати бюджету і недоотримані гроші до бюджету - це майже те саме, але не зовсім. Так, наприклад, можна стверджувати, що міський бюджет щороку втрачає десятки мільйонів через те, що до цього часу міською радою не введено збір за паркування автомобілів та не визначені місця платного паркування.

Багато є в місті проблем, які можна по-різному розуміти і по-різному вирішувати. І саме в цьому випадку позитивним є те, що бердичівляни, які не займають ніяких посад і не є обраними депутатами, самостійно беруться за їх фахове обговорення, яке цілком може перейти у їх вирішення.

А щодо зовнішньої реклами, то, дійсно, якщо ми прагнемо до Європи, то потрібно змінювати принципи та підходи до встановлення рекламних конструкцій, які шкодять архітектурі міст.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар червень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.