П'ятниця, 9 Червня

Вдалі підприємці чи геніальні шахраї – хто орудує в Бердичеві під вивіскою рекрутингової агенції?

Більше місяця тому на півдесятку бердичівських білбордів замайоріла реклама, яка запрошувала бердичівлян на роботу в офісі. Вона обіцяла занятість для менеджерів та консультантів, а для тих, хто немає досвіду - навчання і стажування.

 

 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Такі ж рекламні повідомлення полетіли по всім соцмережам, які закликали на роботу в бердичівському офісі молодих і креативних у дружній колектив з гарною зарплатою. Тут, на відміну від вуличної реклами, трохи говорилось і про обов’язки майбутніх менеджерів: «Займатись пошуком кандидатів, які планують працювати за кордоном; вести соцмережі; спілкуватись телефоном», і навіть обіцялось надати житло для приїжджих.

Не дивно, що незабаром сторінки агенції під назвою «Vip Work Servis» наповнились фотографіями молодих хлопців і дівчат в сучасних офісах за сучасними комп’ютерами, які закликають на роботу за кордон.

В Бердичеві нечасто створюються робочі місця в такій кількості і з такою рекламною підтримкою, тому й захотілось розповісти про це на сторінках газети. Але в офісі компанії, чомусь, не були раді появі журналіста і, особливо, не стали розповідати про свою діяльність. Співробітники зв’язались зі своїм «начальством» і після коротких консультацій сказали, що керівник агенції сам зателефонує до газети, якщо знайде це потрібним.

Довелось почекати кілька тижнів, а за цей час більше дізнатись про роботу бердичівських рекрутерів з інших джерел. Виявляється, що офісів цієї фірми в Бердичеві є декілька, крім найбільшого по вулиці Луппова, 3, який красується на рекламних білбордах. В кожному з них є десятки обладнаних сучасними комп’ютерами робочих місць, за якими постійно звучать бадьорі голоси співробітників, котрі розповідають про переваги роботи за кордоном.

Це чимось нагадує картинку з американських фільмів про їх величезні кол-центри, які «впарюють» споживачам будь-які товари чи послуги. Тобто, така діяльність не є новою, а її організаторів, які змогли пристосувати імпортні комунікаційні технології до наших реалій потрібно було б лише вітати.

Хоча, чесно кажучи, вони не перші такі в Бердичеві. Так, в будівлі місцевого «Укртелекому» є теж два таких кол-центри, які обслуговують споживачів послуг по всій Україні. Застосовуючи сучасні засоби зв’язку, немає різниці, де сидять телефонні консультанти - в столиці, обласних центрах чи у Бердичеві, але тут вони обходяться компаніям значно дешевше.

Але якщо з телекомом все зрозуміло, то на чому ж заробляє рекрутингова агенція для того, щоб утримувати такі офіси, розміщувати рекламу і платити співробітникам все ж потрібно було розібратись. Зазвичай, подібні агенції отримують кошти з двох джерел – від роботодавців, які замовляють робочу силу та від працівників, котрі шукають роботу.

Та нещодавно прийнятий в Україні закон забороняє посередникам брати наперед гроші з працівників за їх працевлаштування та встановлює ряд інших обмежень і умов. Він підписаний президентом 11 квітня і вступить в силу в жовтні цього року.

Інший термін, який може змінити умови роботи подібних «компаній» - липень цього року, коли закінчиться мораторій на перевірки суб’єктів бізнесу, і контролюючі органи вже не можуть дочекатись, щоб піти і перевірити, чи всі працівники подібних офісів належним чином оформлені та чи сплачуються за них податки.

Поки що податкова розводить руками, бо вона навіть не бачить в реєстрі підприємця Сергія Хоронжевського, який є формальним керівником агенції, бо він зареєстрований в смт. Довбиш колишнього Баранівського району, і навіть, якщо є в нього зареєстровані працівники, то їх ПДФО іде до тієї громади.

Робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення сформована при міськвиконкомі, до складу якої нещодавно були внесені кадрові зміни, теж не цікавилась діяльністю агенції через дорогу, тож поки що рекрутерам у Бердичеві ніхто особливо не заважав.

Натомість, в мережі інтернет сотні невдоволених клієнтів пишуть гнівні відгуки про «роботу» цих менеджерів і консультантів. Вони скаржаться на те, що поки менеджери випрошують заплатити гроші на картку, то вони лагідні і чуйні, а як тільки гроші заплачені, то вже й зв’язатись з ними важко, щось спитати чи узгодити. Звичайно ж, є і гарні відгуки, але їх схожість наводить на думку, що зроблені вони самими співробітниками агенції.

З клієнтів менеджери збирають різні суми коштів, в залежності від країни, куди направляють на роботу, від 1200 гривень до 300 Євро. І судячи з того, що рекрутерам обіцяють зарплату від 10 тисяч гривень на місяць, клієнтів у них вистачає.

Одним словом, відповісти на питання в заголовку статті поки що важко, але після вступу в дію законодавчих новацій це стане значно простішим.

work1

work2

work3

work4

work5

work6

work7

work8

work9

work10

work11

work12

work13

 

work15

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар червень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.