Вівторок, 3 Жовтня

Як через конюшню посварились між собою чиновники Бердичівського виконкому

Ну, не те, щоб вони посварились, але сильно розійшлись у думках щодо проекту одного рішення міської ради. І сталось це публічно, на засіданні постійної депутатської комісії.

 

 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Начальник містобудівного управління Олег Савицький та начальник відділу земельних ресурсів Вадим Трушевський, який є його підлеглим, прямо на засіданні почали дискусію між собою щодо того, надавати чи не надавати земельну ділянку підприємцю, який в Скраглівці давно викупив конюшню, а зараз робить її ремонт та хоче правильно оформити документи на земельну ділянку.

Начальник управління, посилаючись на генеральний план села п’ятдесятирічної давності доводив, що землю під ОСГ (особисте селянське господарство) тут оформляти не можна, бо згідно з тим генпланом 1969 року, тут мала бути житлова забудова, або ж потрібно замовляти детальний план окремої території, щоб внести зміни до генплану.

Начальник земельного відділу в свою чергу доводив, що це територія колишнього колгоспного двору, яка є землею сільгосппризначення, а особисте селянське господарство – це специфічна модель діяльності, яка навіть не вимагає реєстрації в якості підприємця.
І як виявилось, на нараді у міського голови, коли посадовці вибирали які проекти рішень «пускати» на цю сесію, виникла така ж суперечка. І навіть міський голова сказав підготувати два порядки денних: один з цим проектом рішення, а другий – без нього.

Але після такого «одкровення» спеціалістів виконкому у депутатів виникло ще більше питань: «А що, чиновники «фільтрують» проекти рішень на сесію? А хто їм дав таке право?». Не наполягаючи на відповідях на ці питання, депутати далі стали розглядати наступні проекти рішень, а я занотував собі, що треба проїхати в Скраглівку і подивитись, чи є там насправді та конюшня.

В Скраглівському старостаті розказали, що така конюшня дійсно є, її дійсно зараз ремонтують, і вони зацікавлені в тому, щоб земля була оформлена, і щоб бізнес працював. Показали мені де саме вона розташована, і через кілька хвилин я теж переконався, що конюшня – не фантом.

Її власники і батько і син Юсупови власноруч монтували систему вентиляції, та розповіли, що коней тут вже давно немає, але свині вони тут тримали, бо займаються ними давно, мають власний магазин в Бердичеві «М’ясне королівство» і планують розширювати свій бізнес.

Прилегла до будівлі ділянка дійсно була колись частиною колишнього колгоспного двору. Більшу частину його займає зараз ПП «Кароля», але й ділянки, яка залишилась (близько 60 соток) цілком було б достатньо для власників конюшні. Вона більш-менш зрозуміла, і навіть, коли буде загороджена, не заважатиме ні людям, ні транспорту.

Оформити її в якості землі для ОСГ порадили працівники землевпорядної організації як найпростіший і в той же час цілком законний спосіб. Хоча, як на мою думку, логічніше було б оформляти її як для ведення фермерського господарства, але це все ж довше і проблемніше. Якби тут лише планувалось будівництво, то так, тоді б детальний план був обов’язковим, але будівля вже тут існувала давно. І тим більше, що коли оформляли свою землю сусідні ПП «Кароля», то вони зробили детальний план, в який увійшла ця земельна ділянка, тобто фактично, сусіди вже внесли зміни в старий генплан.

Випадково, вдалось поспілкуватись про це питання з міським головою, і він теж виступає за розвиток бізнесу і за спрощення всіх можливих процедур. Але він наголосив, що треба так все оформляти, щоб потім ні прокуратура, ні КРУ, ні інші органи не мали ніяких претензій. А щодо конкретно цього питання, як і щодо сварок начальника земельного відділу, то він пообіцяв детально розібратись та зробити правильні висновки.

konyushnya1

konyushnya2

konyushnya3

konyushnya4

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.