Вівторок, 5 Грудня

Найбільший гуманітарний штаб Бердичева змінює свою локацію

В перші дні повномасштабного вторгнення, коли мало хто що розумів і знав, благодійний фонд «Оберіг-26» вже працював на повну потужність.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Це й не дивно, адже волонтери цього фонду, починаючи з 2014 року, знали потреби і військових, і цивільних в тих місцях, де проходять активні бойові дії, тож відразу взялись надавати їм допомогу.

У благодійного фонду були давно налагоджені зв’язки з іноземними меценатами та друзями, тому фури гуманітарної допомоги відразу потягнулись до Бердичева.

Для зберігання, сортування і видачі цієї допомоги міська влада надала приміщення спортивного комплексу навпроти міського Палацу культури і вже невдовзі його головний спортивний зал став виглядати як склад величезного супермаркету.

Медикаменти, продукти, одяг, побутова хімія та ще десятки найменувань найнеобхідніших речей проходили щодня через руки волонтерів, яким довелось і вивантажувати, і завантажувати гори ящиків та пакунків.

А вже за кілька днів до спортзалу стояли черги переселенців, які проїжджали через Бердичів чи затримувались тут надовше, часом, не маючи навіть сякої-такої одежі і взуття по сезону.

І такий рух тут триває і до сьогодні, часом посилюючись, а часом, даючи волонтерам передишку. І саме під час таких передишок ще в минулому році почали лунати голоси тих, хто хотів повернути спортзал до звичної діяльності, адже в наших краях відновилось навчання, культурна та спортивна робота серед молоді.

Дискусії між тими, хто хотів бачити у залі спортивні змагання та очільниками благодійного фонду тривала і більшу частину цього року. Міська влада пропонувала різноманітні варіанти іншого розташування гуманітарного складу, але вони не задовольняли волонтерів.

Та врешті-решт і вони погодились скоротити обсяги своєї діяльності та переїхати в інше приміщення (теж, до речі, спортзал, але набагато менший за розмірами в спорткомплексі колишнього заводу «Комсомолець»).

І оскільки всі речі з цього складу туди не помістяться, вже тиждень тривають роботи по розвезенню речей по інших локаціях, більшість яких знаходиться в безпосередній близькості до зони бойових дій. Або ж по лікарняним закладам Бердичівського та інших районів чи місцях компактного проживання евакуйованих зі сходу людей.

Все це розповіла журналісту керівник БФ «Оберіг-26» Ірина Піскун, яка запевнила, що допомагати військовим та переселенцям вони не перестануть, і лише час розсудить тих, хто опікувався допомогою фронту і тих, хто хотів грати у футбол.

Спортивний зал Бердичів / РІО-Бердичів / Новини Бердичева

Спортивний зал Бердичів / РІО-Бердичів / Новини Бердичева

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.