Середа, 25 Трв

Бердичівські підприємці повинні зрозуміти новації «реформованої» санстанції

 

На електронну пошту нашої газети сьогодні надійшов лист від тимчасово виконуючого обов’язки начальника управління Держпродспоживслужби в Бердичівському районі Валерія Миколйовича Бикова з проханням розмістити на сайті лист.

 

З першого погляду абсолютно рядова процедура, ми щотижня публікуємо до десятка листів, роз’яснень, інформацій від найрізноманітніших державних органів, але при детальнішому його прочитанні та аналізу відкрились очі на таку аферу,  дурість, наглість, некомпетентність, наївність, ницість, - дуже важко підібрати правильне визначення явищу, з яким вже давно за двадцять років зайняття підприємницькою діяльністю, не доводилось мати справу.

Щось схоже було в році десь дев’яносто восьмому, коли потрібно було оформляти ліцензію на торгівлю в кожному райцентрі, на базарах яких ти торгуєш (десь за півроку цю дурість відмінили), чи тоді, коли всім автомобілям було наказано наклеїти світло відбивальні смужки, закуплені в одного виробника (до цього не дійшло внаслідок обурення українців).

Ще раз згадати 1997 рік потрібно для того, щоб сказати, що саме тоді Кучмою був підписаний Закон «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», на який спирається в своєму сьогоднішньому листі колишній санітарний лікар.

Можливо не дуже детально, але все ж прочитавши текст цього закону , та «полазивши» на сайті «Держпродспоживслужби», в мене склалась така думка щодо цього листа:

 Після того, яка внаслідок реформування  скоротили інспекцію по цінах, санстанцію, службу у захисту прав споживачів, сільгоспінспекцію, фіто санітарну інспекцію та ще кілька подібних і голосно відрапортували на весь світ, які ж вони реформатори, наші урядовці створили «Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів».

В свою чергу, нові «службісти» почали шукати, а що ж їм робити, і таки знайшли. Взяли закон 97 – го року, знайшли в ньому статтю, що має бути створений реєстр всіх, хто якимось боком причетний до словосполучення «харчові продукти», який має вести спеціальний центральний орган. Мовляв двадцять років такого органу не було , а ось тепер наш новий «Орган» для цього дуже добре підходить.

В лютому 2016 року міністр аграрної політики Павленко підписав Наказ, яким затвердив Порядок проведення державної реєстрації всіх «операторів ринку харчових продуктів», а вже в березні той Порядок був зареєстрований в Міністерстві юстиції. І ось ще через кілька місяців він дійшов і до низів.

Тепер ці супер реформовані супер інспекції взялись за формування супер реєстру. Станом на сьогодні в ньому зареєстрували по всій Україні 14 тисяч «операторів» ринку, в Житомирській області – 198, а в Бердичеві – 7. Якщо врахувати, що згідно з законом (але ні в якому разі не з здоровим глуздом) потрібно зареєструвати всі магазини, всі відділи, всі кіоски, всі лотки, всіх підприємців, які перевозить харчові продукти, і всіх, хто хоч щось вирощує на продаж (і навіть збирає у лісі), то роботи новим чиновникам вистачить десь років на п’ять. А потім же можна вносити туди зміни, переміни, словом, імітація роботи може бути нескінченною.

Якщо, звичайно, народ України, а в першу чергу підприємці,не повстануть проти подібної інтерпретації нашого шляху до Європи, і не заставлять привести вимоги закону в рамки здорового глузду.

Отже, публікуємо нижче повний текст листа, та чекаємо Ваших думок щодо нього. Цілком можливо, що моя виявиться хибною і несправедливою.

 

До уваги підприємців !

Управління Держпродспоживслужби в Бердичівському районі повідомляє:

                       

В зв’язку з євроінтеграцією, Урядом України було проведено ряд реформ і утворено Держпродспоживслужбу (Державну Службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів).

Згідно вимог нового законодавства, підприємець зобов'язаний пройти процес державної реєстрації у територіальному компетентному органі, а саме: управлінні Держпродспоживслужби в Бердичівському районі (пров. Ветеринарний, 5, м. Бердичів). Для цього необхідно звернутись з відповідною заявою про державну реєстрацію оператора ринку харчових продуктів, що не потребують видачі експлуатаційного дозволу.

 

Це стосується:

-  закладів громадського харчування;

-  закладів роздрібної торгівлі харчовими продуктами, напоями тощо;

-  підприємців, чия діяльність пов'язана з обігом харчових продуктів    

   (виробництво, зберігання, транспортування та реалізація);

-  фермерів, які мають бажання постачати свою продукцію на

   переробні підприємства та/або реалізовувати її самостійно;

            -  фермерів, що займаються виробництвом меду (пасіки);

-  підприємців, які займаються розведенням, виловом та реалізацією

   риби.

 

Нормативні посилання:

- ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до

   безпечності та якості харчових продуктів»;

- Наказ Мінагрополітики України від 10 лютого 2016 р. Про

   затвердження Порядку проведення державної реєстрації

   потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів

   ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам;

- Постанова Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р.

   № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів

   виконавчої влади».

За невиконання вимог чинного законодавства, до операторів ринку будуть застосовуватись міри впливу згідно чинного законодавства (притягнення до адміністративної відповідальності, призупинення діяльності оператора ринку).

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.