П'ятниця, 22 Вересня

Бердичівській регіональній асоціації приватних підприємців – 19 років

Дев’ятнадцять років тому назад, а саме 22 липня 1997 року, була зареєстрована громадська організація «Бердичівська регіональна асоціація приватних підприємців». Об’єднались тоді підприємці Бердичева для того, щоб спільно з підприємцями інших міст України захистити своє право торгувати на ринках країни без застосування касових апаратів. Адже на ринки тоді пішли вони зовсім не від гарного життя, а для того, щоб захистити себе і свої сім’ї від безробіття та безгрошів’я 

Протести проти застосування касових апаратів розпочались навіть трохи раніше – взимку, в кінці 1996 року, тоді в Київ вирушали по кілька автобусів з бердичівськими підприємцями, які на майдані перед Верховною Радою з’єднувались з тисячами колег з усіх міст і сіл країни. Тоді фото нашого підприємця Валерія Козуба потрапило навіть на обкладинку суперпопулярного журналу «Бізнес».


З того часу і по сьогоднішній день підприємці десятки разів їздили в Київ протестувати проти пенсійної реформи, податкового кодексу та ще десятків «новацій», якими п’ять Президентів та з десяток Урядів хотіли задушити малий і середній бізнес в Україні.


Першим очільником Бердичівської асоціації підприємців став Анатолій Григорович Кочерян, якому допомагали перші члени правління: Богдан Степанюк, Ольга Конончук, Володимир Штацький, Олена Калачук та інші. Тоді до бердичівської асоціації входили також і підприємці з Ружина, Чуднова та інших райцентрів, які згодом зареєстрували свої спілки.


Не тільки боротьба на всеукраїнському рівні, але й кропітка робота по щоденному захисту інтересів підприємців в Бердичеві, незабаром заставили і місцеву владу, і керівництво ринків рахуватись з вимогами організованих підприємців. З директором кооперативного ринку Анатолій Григорович міг сперечатись до хрипоти за кожну копійку піднятих тарифів на послуги, відтягуючи ці неминучі процедури якомога довше і економлячи в цей час кошти підприємцям.


В міській раді теж дослухались до аргументованих вимог підприємців і довго не підвищували ставку фіксованого податку. Ну а коли аргументів не вистачало, тоді в хід йшли інші методи. Так, лише масовість мітингів, походів до міськради та інших протестів проти переходу на новий ринок дозволили підприємцям залишитись в центрі міста та значно підвищити комфортність надання торгових послуг.


В цих процесах особливо активно проявила себе Людмила Просянова, яку й було незабаром обрано головою асоціації. На її долю припало чи не найбільше випробування для підприємців – протести проти прийняття нового податкового кодексу, в якому спочатку не знаходилось місця спрощеній системі оподаткування. Тоді підприємці найчастіше «закривали базар» і їхали в Київ відстоювати свої права. І свого таки добились, бо спрощена система залишилась законною.


Асоціація підприємців не тільки боролась і мітингувала, але й допомагала своїм членам (у різний час від 500 до 1000 чоловік) в інших сферах. Так, щорічно влаштовувався новорічний вечір для дітей підприємців (в останні роки більше для внуків), члени правління їздили для обміну досвідом в Хмельницький, Вінницю та інші міста, вчилися самі та вчили інших. Надавали допомогу спілкам інвалідів, дарували подарунки вихованцям реабілітаційних центрів та робили ще чимало добрих справ.


Оксана Куриліва, яка стала головою асоціації в 2012 році, зуміла перебудувати роботу апарату асоціації та направити її на конкретне надання послуг конкретним її членам. Так, заповнення і здача звітності, сплата пенсійних і податкових внесків відтоді зовсім перестали хвилювати підприємців, адже все це на себе взяли бухгалтер і юрист асоціації.


Коли в 2013 році асоціацію очолив автор цих рядків, така діяльність продовжилась і розширилась. Так, сьогодні всі члени асоціації ( а це більше 500 чоловік) мають можливість скористатись послугами бухгалтера і юриста організації, які допомагають підприємцям правильно вести облік, своєчасно здають звіти та іншу документацію, нагадують про своєчасну сплату податків і допомагають їм ще в десятках необхідних випадків.


Поруч із цим асоціація підприємців Бердичева не стояла осторонь основних загальноукраїнських «особливостей» політичного і громадського життя країни останніх років. З перших днів на Майдані активісти організації гроші, продукти і необхідні речі доставляли в Київ десятки разів. Найдієвішу участь підприємці взяли у Бердичівських майданах, а згодом і в організації місцевої Самооборони. Тільки запалало на Сході України - і допомога від підприємців Бердичева не забарилась.


Цю сторінку діяльності одного з наймасовіших бердичівських громадських об’єднань очолила член правління асоціації - Олена Калачук. Саме вона з перших днів Майдану і до сьогоднішнього дня опікувалась збором грошей, продуктів і речей як до Києва, так і в АТО. Не раз і не два самій доводилось переробляти надане підприємцями м’ясного павільйону сало на смачні паштети для захисників, фасувати продукти і речі, надані небайдужими, і самій приймати непрості рішення щодо витрачання спільних коштів, зібраних підприємцями та відвідувачами ринку для допомоги українським воякам. 


Люди давно знають її, тому і довіряють, як собі. Так, на останній конференції була озвучена сума у 173 тисячі гривень, які за рік зібрали на ринку. Це й гроші, які збирали на Майдан, і гроші, які збирали сім’ям загиблих бердичівлян та жителів нашого району (в середньому по 5-10 тисяч кожній), гроші, за які екіпірували вантажників ринку, мобілізованих до армійських лав та ще десятки військових, які звертались по допомогу. Акумулятори, бензопили, бензогенератори, ключі, мішки, тапочки, білизна, приладдя для гоління – все те, без чого так важко обійтись в армійських буднях.


І сьогодні, напередодні Дня народження нашої громадської організації, хочеться побажати всім підприємцям мирного неба над головою, розумних рішень в парламенті України, порозуміння з місцевою владою, вдячних клієнтів, надійних партнерів, здоров’я, сімейного благополуччя та гарного настрою. Нехай наша згуртованість буде спрямована на процвітання та творчість, а не на боротьбу чи протести. Але якщо знадобиться, ми помножимо свої зусилля і зможемо захистити свої інтереси, як це вже доводили не раз. 

asociaciya

asociaciya1

asociaciya2

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.