Спілка підприємців Бердичівщини робить перші успішні кроки — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Спілка підприємців Бердичівщини робить перші успішні кроки

12 вер. 2016 Олександр Доманський

Лише кілька тижнів тому відбулись засновницькі збори нової громадської організації «Спілка підприємців Бердичівщини», а вже сьогодні можна сказати, що вона актуальна і потрібна, тому що з перших днів діяльності зайнялась конкретними справами по захисту прав підприємців.


Взагалі історія підприємницьких об’єднань в Бердичеві налічує вже більш ніж двадцятирічну історію. Ще в середині дев’яностих років минулого століття одні з перших Бердичівських бізнесменів (Віктор Ізотов, Валерій Хмелівський та інші) створили першу спілку підприємців, виконавчим директором якої був Михайло Сологуб.


В 1997 році самоорганізувались підприємці, які торгували на Центральному ринку, та залучили підприємців, що торгували на інших ринках Бердичева, і навіть на ринках інших сусідніх райцентрів, в Бердичівську регіональну асоціацію приватних підприємців. З того часу жодні масові протести в Києві, Житомирі чи Хмельницькому не обходились без участі делегацій з Бердичева. І до цього часу асоціація успішно діє та надає багато корисних послуг своїм членам.


В 2004–2005 роках активно діяла Спілка підприємців міста Бердичева спочатку під керівництвом Сергія Морозюка, а потім того ж Віктора Ізотова, що об’єднала підприємців середнього бізнесу. Побачивши, що підприємці – це реальна сила, яка не тільки вміє протестувати, але й творити нові робочі місця, нові об’єкти, нові відносини, міська влада стала тісніше контактувати з ними напряму. І захищати підприємців від контролерів різного ґатунку, і організовувати святкування Дня підприємця, і повсякденно залучати їх до спонсорування різноманітних заходів. Все згідно з загальновідомою теорією: «Якщо явище не можна задушити чи знищити, потрібно його організувати і очолити». Але останні два роки міський голова якось трохи охолов до проблем підприємців. Або ж став обережнішим, щоб його не звинуватили у просуванні чиїхось інтересів та, не дай Бог, при цьому втратився б хоч відсоток рейтингу.


А на підприємців тим часом прийшла нова напасть – активісти. В той час, коли діє мораторій на перевірки контролюючими організаторами, саме вони стали рушійною силою багатьох гарних справ і, на жаль, справ, яким можна дати неоднозначну оцінку.


Саме така ситуація склалась в Гришківцях між підприємцем Морозовим та жителями Гришковець і активістами, які їх підтримують. Морозов на своїй земельній ділянці, що знаходиться на краю селища (за колишніми фермами та діючим млином) встановив бочки для випалювання деревного вугілля. До початку роботи оформив всі документи, в тому числі дозвіл екологічної служби.


Але люди, які живуть з того боку селища (найближчий будинок за 300 метрів), почали жалітись у всі інстанції. Громадські активісти підтримали їх, влаштувавши акцію з перекриття дороги на Житомир, а згодом в обласній раді створили робочу групу по розгляду цього питання. І під тиском активістів робоча група на засіданні в п’ятницю (напередодні Дня підприємця) видала рекомендацію, за якою управління екології анулювало дозвіл на роботу Морозова.


Ось тут і приступила до своєї першої справи новостворена «Спілка підприємців Бердичівщини». Наступного понеділка до Житомира вирушила чимала делегація підприємців Бердичева, а з інших районів області туди прибули й інші підприємці, які займаються аналогічною діяльністю (випалювання деревного вугілля), яких теж організували бердичівляни.
Підприємці організували чималий пікет під стінами облдержадміністрації, а їх представники, в тому числі і голова новоствореної спілки Олександр Нехворовський, пішли до кабінету перших осіб області. І голова облради Анжеліка Лабунська, і в.о. голови ОДА Ігор Гундич запевняли, що вони підтримують законну діяльність підприємців і докладуть максимум зусиль, аби провести незалежну експертизу, яка б розставила крапки над протистоянням підприємців та тих, хто їм заважає.


Будемо сподіватись, що «Спілка підприємців Бердичівщини» доведе цю розпочату справу до логічного завершення та зробить ще чимало корисних для підприємців справ. Передумовами для цього є ініціатива голови спілки Олександра Нехворовського, попередня позитивна практика юриста, якого залучили до роботи підприємці, та й підтримка інших бердичівських бізнесменів, які, думаю, ще доєднаються до спілки.

spilka2

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.