Середа, 6 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

В Бердичеві паніка – їдуть ревізори з податкової та інспекції праці

20 січ. 2017
7247 переглядів

Сьогодні вранці центральний ринок Бердичева вразив відвідувачів незвичною тишою та пустими торговими рядами. А якщо точніше сказати , то з ранку на свої робочі місця вийшли, як зазвичай, всі торгуючі, але після чуток від «дуже знаючих людей» про те, що на Бердичівський ринок їдуть перевіряючі з Вінниці, майже половина з них стали терміново складати речі, закривати палатки і йти вирішувати дуже нагальні справи, про які всі раптом згадали.

 

 

Вчора схожа епідемія охопила чи не всі перукарні міста. Представте картину – у всьому будинку світло є, а на дверях перукарні, яка знаходиться тут же, на першому поверсі, висить оголошення «Перукарня не працює, немає світла». Світло втекло вчора з кількох десятків перукарень, і навіть сьогодні в деякі не повернулось.

І тут причиною закриття перукарень стали чутки, що в одній з них перевіряючи наклали штрафи в сім тисяч гривень на працівниць, які були неоформлені, та тридцять дві тисячі на хазяйку закладу.

Незважаючи на точні суми штрафів, точної назви цієї перукарні та її адреси за пів дня пошуків знайти так і не вдалося. Адже хотілося поспілкуватись з тими, хто перший «попав під роздачу» від нововведень уряду, щоб розповісти всім іншим, як з цією напастю боротися.

Говорили також, що перевірку проводили у одному з столярних цехів в Гришківцях, але й цю інформацію не підтвердила бухгалтер підприємства.

У Житомирському управлінні Держпраці (порівняно новій структурі, яку зліпили з Держгірпромнагляду, інспекції з праці та частини колишньої санстанції) повідомили, що вони перевіряють суб’єктів бізнесу згідно з оприлюдненим на їх сайті планом, і Бердичівського ринку в тому плані не було.

В нашій податковій інспекції підтвердили лише те, що законодавча база для перевірок сьогодні існує, і мораторій, підписаний нещодавно Президентом, не розповсюджується на фіскальну службу. І те, що згідно з останніми рішеннями уряду створено міжвідомчі і міжрегіональні робочі групи, які дійсно почали перевірки по Україні. Коли і де вони будуть в Бердичеві, поки що невідомо.

В Бердичівській регіональній асоціації підприємців поки що збирають інформацію та готують юридичні способи захисту чесних підприємців від можливих неправомірних дій перевіряючих, але тих, хто вже кілька років торгує без реєстрації чи сплати податків, такими способами врятувати навряд чи вдасться.

Інші підприємці міста теж поки що домовились обмінюватись інформацією та бути готовими в будь який час разом виступити на свій захист. А від чого потрібно захищатись  найкраще розповіла на своєму сайті голова всеукраїнського об’єднання підприємців «Фортеця» Оксана Продан:

«Штрафи для підприємців в 30-100 мінімальних зарплат – це політика терору щодо підприємців. Вона нагадує кінець 20-х років минулого століття, коли комуністи згорнули НЕП (нову економічну політику) і заборонили приватні виробництво, послуги та торгівлю.

Якщо до підприємця прийшли з перевіркою коли він був відсутній, йому можуть оштрафувати на 320 тис. грн. Фактично підприємця ставлять перед вибором: продай квартиру чи авто, щоб заплатити штраф, або домовляйся з чиновниками.

Такі дії влади знищують середній клас, унеможливлюють приватну ініціативу, зупиняють розвиток країни. Замість того, щоб дати можливість всім ініціативним людям займатися власною справою, створювати робочі місця та платити податки, їх заганяють в глухий кут і кажуть: ми не дамо вам працювати.

Вільний підприємець за новими законодавчими нормами очевидно становить найбільшу небезпеку для держави. За те, що він недоплатив сімсот гривень, його хочуть карати штрафом в 320 тисяч гривень. Натомість за незаконну нафтову чи газову свердловину можна відкупитися штрафом в 510 грн. Про який розвиток економіки та держави може йти мова?»

В Бердичеві, як і у всій країні, за двадцять останніх років підприємці пережили десятки новацій і податкових і яких завгодно, тому чомусь здається, що і ці рішення уряду зможуть опанувати. Але, якщо дійсно, практика їх впровадження буде схожою на дії «енкаведе», тоді я не заздрю цьому уряду…

bazar1

 

bazar2

bazar3

 

bazar4

 

bazar5

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.