Четвер, 1 Червня

Повернувся з Ізраїлю, щоб померти за Україну. Бердичівщина попрощалась з Олександром Халіфом

Олександр народився в Бердичеві 9 липня 1987 року.

 

 

Виховувався у сім’ї вчителів, жили вони в серці нашого міста – будинку по вулиці Європейська, 32, який колись був відомий всім містянам своїм магазином Каца. Навчався в четвертій школі, мав море друзів та будував чудесні плани на життя. Любив творчість, навчався ще й в художній школі, мав гарний хист до малювання та дизайну. Саме тому обрав собі наймирнішу професію - архітектора, яку опанував у Житомирському коледжі.

В 2011 році батьки Олександра переїхали на постійне місце проживання в Ізраїль, а незабаром до них приєднався і син.

Halif1

Після 2014 року він все поривався повернутись в Україну, адже тут точилась війна. І  він таки повернувся.

В 2019 році разом з дружиною Оленою вони купили стареньку хатинку в центрі села Рея і почали облаштовувати своє сімейне гніздечко. Зробили ремонт в будинку, почали встановлювати сонячну електростанцію і саме збирались приводити в порядок двір, про що свідчить велика купа щебеню біля воріт. Сусіди дуже раділи, що поряд оселились такі інтелігентні і такі добрі люди.

Дружина працювала викладачем іноземною мови в Житомирі, а Олександр створив у Бердичеві власне архітектурне бюро, і замовлень в нього було чимало. Так, наприклад, оформлення магазинів «Бірвіль» виконувалось за його проектами, а серед останніх – дизайн нового торгового центру «Glass House».

Але, всі плани і мрії порушила клята війна. З перших днів Олександр серед активістів місцевої самооборони, а невдовзі вже й у війську. Він не чекав повістки, дізнався, що не вистачає когось в уже сформовану команду, сам поїхав в Житомир і одягнув військову форму.

Стрілець-санітар була його військова посада, тобто самий що не на є рядовий боєць, на плечах тисяч яких і тримається сьогодні наш фронт. Не ховався за спини других, завжди був попереду. Може й саме тому вибрав його ворожий снаряд, від осколків якого біля села Григорівка Ново-Каховського району Херсонської області 13 липня прийняв смерть наш земляк Халіф Олександр Вадимович.

Сьогодні провести його в останню путь прийшли всі односельчани та дуже багато бердичівлян. Колеги мами (вона таки встигла прилетіти з Ізраїлю на похорон) по роботі в школі-інтернаті, друзі, знайомі, родичі. Прощальну промову виголосила голова Гришковецької ОТГ Ірена Лісова, а прощальну проповідь прочитав військовий капелан Іван Цихуляк.

Рух на автомагістралі Житомир – Бердичів було призупинено, і траурна процесія пройшла від будинку загиблого через усе село крізь живий коридор, в якому навколішки стояли старі і малі, віддаючи останню шану загиблому Герою.

Поховали Олександра Халіфа на Житомирському військовому кладовищі...

Halif2

Halif3

Halif4

Halif5

Halif6

Halif7

Halif8

Halif9

Halif10

Halif11

Halif12

Halif13

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.