Середа, 29 Березня

В Бердичеві попрощались з 20-літнім Героєм Назаром Цінським

Сьогодні четвертий день підряд в Гарнізонному будинку офіцерів проходила траурна церемонія прощання із загиблим на фронті бердичівлянином. 

Сьогодні тут було найбільш людно, і більшу частину присутніх складали молоді хлопці і дівчата. Це й не дивно, адже проводжали в останній путь їх ровесника, їх друга і однокласника Назара Цінського. 

Народився Назар 18 квітня 2002 року в Бердичеві в сім’ї працівників хлібзаводу, які жили по вулиці Стадіонній. В сім’ї вже була старша донька, але батьки дуже хотіли ще й хлопчика. І він, довгоочікуваний, став для них таким жаданим і бажаним, що отримував всю силу материнської і батьківської любові, яку тільки вони могли надати.

Веселого і завжди усміхненого хлопчика з радістю прийняли в шкільну родину десятої школи, де вчителі інакше, як «наш смішко» його і не називали. Мав добру вдачу, щире серце, тож і друзів у Назара завжди було багато. Як в школі, так і в дворі та в селі Закутинці, де у бабусі він часто проводив вихідні та канікули.

Поза уроками займався в секції вільної боротьби дитячо-юнацької спортивної школи у тренера Віталія Артелемейчука, який теж сьогодні прийшов попрощатись зі своїм вихованцем.

Після дев’яти років навчання в десятій школі Назар перейшов у п’яту школу, де навчався у 10 та 11 класах, а після її закінчення ще рік вчився в ПТУ №4. Але й на цьому завершувати свою освіту він не став, і поступив на заочне навчання до нашого коледжу промисловості економіки і права. А перші трудові навички набував у молодому колективі «Нової пошти».

24 лютого, в перший день війни, Назар Цінський добровільно і самостійно пішов до збірного пункту військкомату, а вже наступного дня з речами їхав в Житомир до навчального центру вчитись воювати. Навчання пройшло швидко і вже незабаром навідник протитанкового комплексу «Стугна» приступив до виконання бойових завдань.

За весь час війни він ні разу не приїздив у відпустку, часто телефонував мамі, але за день до своєї загибелі чомусь подзвонив тату. Прислав фото на вайбер, розказав про справи, розпитав про рідних. А вже наступного дня 15 січня, близько 11.00 танковий постріл противника попав саме туди, де Назар був у бойовому розрахунку протитанкового відділення…

У залі будинку офіцерів присутні не могли стримати сльози, коли міський голова говорив, що всі ці квіти, які сьогодні принесли на похорон 20-літньому хлопцю мали б принести йому на весілля чи на день народження, чи на родини дітей, якби росія не почала цю війну…

Військовий капелан Іван Цихуляк знову і знову закликав присутніх, а особливо молодих юнаків і дівчат пам’ятати за що віддають свої життя молоді українці і не повторити помилки столітньої давнини, коли сили духу тодішніх українців не вистачило протистояти російсько-більшовистській навалі та втратити українську державність. «Звідси ми маємо вийти іншими, згуртованими, єдиними у бажанні зберегти українську націю та не повторювати помилок минулого», - наголошував він у своїй натхненній промові.

Ці ж слова він повторив і на військовому секторі міського кладовища, коли домовину з тілом воїна під звуки військового салюту та гімну України опустили у рідну землю поряд з могилами таких же Героїв.

Поки виростав могильний насип, рідні і близькі Назара, які приїхали з різних міст і сіл, говорили між собою, що в Житомирі на військовому кладовищі в таку погоду чергує вантажівка з відсівом, і відразу підсипають майданчик біля свіжих могил, щоб родичі загиблих у таку тяжку хвилину не місили болото, а потім довго відтирали взуття. Мовляв, хлопці заслужили, щоб їх останній путь був гідним.

 

Tcinskyi1

Tcinskyi2

Tcinskyi3

Tcinskyi4

Tcinskyi5

Tcinskyi6

Tcinskyi7

Tcinskyi8

Tcinskyi9

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.