Середа, 29 Березня

Європейські порядки дійшли і до Бердичівського відділу поліції

Сьогодні тут відбулась презентація абсолютно нового принципу роботи поліцейських із затриманими особами, який вже кілька років послідовно впроваджується в українських відділах поліції та ізоляторах тимчасового утримання.

 

 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Називається він англійськими словами «Custody Records», а суттю його є те, що всі без винятку стадії спілкування поліцейських під час затримання людини та після цього фіксуються спеціальними відеокамерами. Контроль за цими відеокамерами здійснюється напряму з Києва, а записи мають зберігатися 25 років.

Для презентації до Бердичева приїхали заступник начальника Головного управління Національної поліції в Житомирській області Артем Лисогор, начальник управління дотримання прав людини Національної поліції України Руслан Горянченко та заступник Міністра юстиції Маргарита Сокоренко.

Місцевих гостей було набагато більше: міський голова Бердичева та голови чи представники чотирьох громад Бердичівщини, голови районної адміністрації та районної ради, представники центру надання безоплатної правової допомоги та нашого міського суду, журналісти та представники пресслужб.

Після короткого вступного слова поліцейські показали присутнім на прикладі, як відтепер буде відбуватись оформлення затриманих у відділку.

Ще при затриманні поліцейські обов’язково вмикають свої нагрудні відеокамери та фіксують всі свої дії. На спеціальних планшетах у них тепер є текст, який вони зачитують затриманому про його права, як у кожному американському бойовику. А ще в цьому планшеті є уніфікований протокол затримання, де вже занесені дані поліцейського і залишається лише внести до нього ім’я порушника (хай навіть і вигадане) та суть скоєного порушення.

По прибутті до відділу поліції дані з цього планшету за гарною стійкою «інформація» автоматично переносяться до електронного журналу обліку, що теж значно скорочує час, і все це відбувається під пильним оком відеокамер, якими тепер оснащені всі приміщення першого поверху поліцейської установи.

А ось після цього слідує цілком нова процедура, яка впроваджується цим проектом – інтерв’ю зі спеціальним поліцейським як затриманої особи, так і правоохоронця, який її затримував. І знову ж, все під відеозапис. Питання стандартизовані, анкета зберігається теж в електронному вигляді. І, що суттєво, ця процедура не є слідчою дією, але саме під час неї виясняється, чи потрібен затриманому адвокат, і якщо так, то запрошується або вказаний ним захисник, або адвокат з центру безоплатної правової допомоги.

Для спілкування із захисником є інша спеціальна кімната, де вони спілкуються без присутності поліцейських. І лише після цього переходять до кабінету слідчого, де відеозапис ведеться, а аудіозапис – ні. Тут присутній адвокат, присутні поняті (яких мають запрошувати з вулиці), поліцейські, котрі проводили затримання та слідчий. З цього часу вже слідчий, як окрема процесуальна особа вирішує, що робити із затриманим: відпускати чи затримати на 24 години.

Якщо приймається рішення затримати, тоді порушника переводять до наступної локації, яку показували сьогодні всім гостям презентації – камери з дерев’яною лавкою, матрацом та мінітуалетом, що теж розташована на першому поверсі, поблизу чергової частини.

Після такої «екскурсії» всі знову зібрались у фойє, і тут київський очільник продемонстрував на відео практичні результати впровадження такої системи у Луцькому відділі поліції (до речі, саме там працював тоді нинішній начальник Бердичівського відділу Сергій Рудницький). На телевізорі присутні побачили, як затримані розбивали собі голову в кров об край письмового столу або навіть розбивали головою скляну перегородку, щоб створити собі ушкодження, на які апелювати в судових засіданнях.

Особливо наголошували очільники поліції на тому, що система «Custody Records» вигідна не тільки затриманим, але й поліцейським. Бо, якби, наприклад, не було відеокамери, а з голови затриманого юшить кров, то дуже важко навіть прибулим лікарям швидкої допомоги довести, що поліцейські тут ні при чому.

А заступниця Міністра юстиції запевнила, що впровадження таких систем в українських відділах поліції дуже схвально сприймається європейськими правозахисниками, наближає нас до вступу в ЄС та убезпечує від судових рішень проти України Європейського суду з прав людини.

Оскільки до цього часу прозвучав сигнал «відбій повітряної тривоги», то всі присутні ще мали гарну нагоду поспілкуватись про проблеми міста, району, взаємодію та підтримку, що теж дуже потрібно для підвищення рівня довіри. Адже, підсумовуючи презентацію, Сергій Рудницький наголосив, що одна з головних цілей проекту «Custody Records» - це зростання довіри до поліції, і хочеться сподіватись, що саме так і буде в Бердичеві.

poryadki1

poryadki2

poryadki3

poryadki4

poryadki5

poryadki6

poryadki7

poryadki8

poryadki9

poryadki10

poryadki11

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Посівний календар квітень 2023

Приватне БТІ

Три ведмеді запрошує на роботу

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.