Вівторок, 5 Грудня

В Бердичеві попрощались з 22-річним Нікітою Яткевичем, який півроку тренувався, щоб його взяли на війну

Сьогодні знову в Бердичеві проводжали в останню путь загиблого захисника України. Знову звучала заупокійна молитва в Храмі Святого Володимира по вулиці Одеській і знову зібрались люди на траурний мітинг в Гарнізонному будинку офіцерів.

 


Прийшли рідні і близькі, знайомі і сусіди, однокласники і одногрупники та нинішні старшокласники другої школи. Нікіта став дев’ятим її учнем, що загинули на україно-російській війні.

 

Після традиційної траурної промови міського голови Сергія Орлюка на мітингу виступили перша вчителька відважного воїна, його класний керівник у старших класах та однокласниця. Всі вони згадували найкращими словами Нікіту Яткевича. Доброзичливий, порядний, товариський, чуйний, тихий, спокійний – це лише частина епітетів, якими розповідали про Нікіту.

Перша вчителька добре пам’ятає, як мама і бабуся привели його в школу, як переймались його успіхами і допомагали у всьому. Він дуже любив свою родину, свою бабусю та поважав батьків. Вчителька згадала, як в старших класах він писав твір про життя: «Життя складне, людей кидає в ньому то в одну, то в іншу сторону, і саме головне – знайти правильний шлях..»

Представник Бердичівського коледжу промисловості економіки та права, де після школи вчився Нікіта Яткевич, розповів, що в їхньому закладі теж залишились лише добрі і теплі спогади про цього студента.

Вже не на загал однокласники розповіли, що Нікіта займався багатьма видами спорту, а ще почав підробляти вже з 9 класу, щоб допомогти сім’ї та мати власні кошти. Працював на будівництвах, на пилорамі і коли вчився в школі, і в коледжі. А знайомі згадували, що за все життя не чули від нього жодного лайливого слова.

Та більш за все вразила розповідь співробітників військкомату. Виявляється, він кілька місяців ходив до центру комплектування, щоб його взяли в армію та відправили на фронт. Медична комісія визнала, що Нікіта має надлишкову вагу, і не підходить для укладання контракту з ЗСУ. Півроку він посилено тренувався, схуд майже на тридцять кілограмів, і лише тоді попав до війська.

Мотивованого і спортивного юнака відібрали в найелітнішу колись військову частину – 101 бригаду охорони генерального штабу. Але це колись її бійці несли службу в Києві в найвищих військових кабінетах, а нині і вони на фронті. Їх прикомандирували до третьої штурмової бригади, якій діставались найпекельніші оборонні та штурмові напрямки.

З військової частини на похорон приїхав молодий офіцер і розповів, що Нікіта з побратимами пішли за викликом про евакуацію поранених. Але їх вихід засікли ворожі оператори і незабаром місце евакуації стали накривати з мінометів і туди ж прилетів ворожий дрон. Цей вихід став останнім для Нікіти та ще одного молодого військового, тому було взагалі всього двадцять...

Знову траурна колона йшла по вулиці братів Міхєєвих а траурний кортеж через все місто розтягнувся чи не до міського кладовища. Над закритою труною в останній раз схилились молода дружина загиблого Героя, молодший брат, мама, тато, бабуся та інші родичі. Прозвучав військовий салют, Гімн України, і труну з тілом воїна опустили до свіжої могили.

Зараз на військовому секторі йде активний благоустрій доріжок між рядами військових могил, тож міський голова з заступницями, попутно оглянув хід виконання ремонтних робіт. Добре, що сьогодні був морозний день та болото на будмайданчику примерзло.

Вітру майже не було, і жовто-блакитні стяги на могилах загиблих воїнів немов би виструнчились, приймаючи в свої ряди ще одного побратима.

Yatkevich01

Yatkevich02

Yatkevich03

Yatkevich04

Yatkevich1

Yatkevich2

Yatkevich3

Yatkevich4

Yatkevich5

Yatkevich6

Yatkevich7

Yatkevich8

Yatkevich9

Yatkevich10

Yatkevich11

Yatkevich12

Yatkevich13

Yatkevich14

Yatkevich15

Yatkevich16

Yatkevich17

 

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.