В Бердичеві масово судять місцевих депутатів-«корупціонерів» — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

В Бердичеві масово судять місцевих депутатів-«корупціонерів»

Лише на цьому тижні заплановано судові засідання по обвинуваченні в корупції трьох депутатів Бердичівської міської ради, а декількох депутатів судили трохи раніше.

Вчора відбулось одне з таких засідань. Суддя Олег Замега розбирався зі «злісним порушником» вимог фінансового контролю, депутатом міської ради, обраним від партії «Свобода», пенсіонером Анатолієм Кривушиним.

Виявив цей «злочин» (і навіть не один, а цілих два) оперуповноважений управління захисту економіки в Житомирській області ДЗЕ Національної поліції України старший лейтенант Олег Ящук. На сайті НАЗК він, напевно, помітив, що декларація Кривушина за 2018 рік була оприлюднена не 31 березня, як того вимагає Закон, а 4 квітня 2019 року. А підставою для виписки другого протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язаного з корупцією стала інша декларація,вже за 2017 рік, яка була оприлюднена на сайті НАЗК лише 10.04.2019 року.


На судовому засіданні обвинувачення житомирського слідчого підтримала бердичівська прокурорка і зажадала в якості покарання для пенсіонера штраф у розмірі 60 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (в перекладі нормальною мовою – 1020 гривень).


Депутат визнав свою вину, хоча й обгрунтовано пояснив чому запізнився з подачею декларації, але попросив зменшити штраф, бо має пенсію розміром всього 2 тисячі гривень. Суддя вказав, що за цією статтею (ст. 172-6 КУпАП) передбачене покарання в межах від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів, але найменший розмір він присудити не може, бо порушень два, а не одне. Через це, встановив покарання для Анатолія Кривушина в розмірі 55 НМДГ (935 грн), але наголосив, що штраф потрібно сплатити протягом двох тижнів, інакше він подвоїться.


На цьому тижні вже суддя Корбут вирішуватиме «ступінь корупціонності» ще в двох депутатів Бердичівської міської ради – Володимира Левандовського та Тимофія Клима (обидва, до речі, нещодавно покинули фракцію «Опозиційний блок» в міській раді).


Трохи раніше за аналогічною статтею вже судили ще двох депутатів міськради – Володимира Сенчу та Анатолія Мартусенка, а ще раніше – депутата обласної ради Ігоря Романського. І якщо Володимир Сенча взагалі уникнув покарання, то Ігорю Романського воно коштувало посади начальника сервісного центру. Адже, не стільки страшний штраф чи його розмір, як те, що порушники антикорупційного законодавства не можуть певний термін займати державні посади абр претендувати на них.


Без сумніву, протоколи, складені на бердичівських депутатів поповнять список «перемог» правоохоронців проти гідри корупції, але навряд чи допоможуть її реально викорінити. І це, напевно, тільки початок масштабної поліцейсько-прокурорської облави, адже в списку потенціальних порушників є ще депутати районної ради, новообрані депутати об’єднаних громад і кілька десятків старообраних сільських депутатів, і це лише в одному Бердичівському районі.

korup2

korup1

 

super cina

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.