Понеділок, 5 Грудня

Бердичівський суд поновив розгляд справ, пов’язаних з корупцією

Кілька місяців справи, пов’язані з корупційною діяльністю посадових осіб, фактично не розглядались не лише Бердичівським, а й іншими судами першої інстанції, адже за новим законодавством їх мав розглядати спеціальний антикорупційний суд.

 


Але потім люди, причетні до реформи правоохоронної системи, забили на сполох. Якщо усі справи про корупцію з усіх судів України передати до одного суду, його робота буде фактично заблокована, і часу на розгляд справ високопосадовців зовсім не залишиться. Тому на минулому тижні Верховна Рада прийняла поправки до закону і залишила розгляд таких справ у місцевих судах.

 


Ось і сьогодні в Бердичівському суді слухали справу, яка бере початок ще у вересні 2017 року. Тоді було затримано майора місцевого відділу поліції на хабарі у 3 тисячі гривень. Слідство тривало недовго, і вже в листопаді прокуратура повідомила, що справа передана до суду.


Запобіжний захід обвинувачуваному за статтями 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналог), 311 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів), 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та 371 (Завідомо незаконні затримання, привід, домашній арешт або тримання під вартою) Олександру Гаращуку визначили у вигляді застави.


Згідно інформації з декларації, він звільнився з органів поліції відразу після цього затримання і потім просто приходив на судові засідання. Багато разів ці засідання відкладались і переносились, бо не приходив хтось із обвинувачуваних чи їх захисників. В ході засідань були досліджені докази, але навіть не дійшла черга до допиту свідків, як законодавство змінилось (див вище).


На сьогоднішнє засідання прийшов колишній правоохоронець, його захисник, представник потерпілого та захисник ще однієї обвинувачуваної, яка проходить у справі. Але сама вона не з’явилась, зателефонувала своєму адвокату, буквально за кілька хвилин перед засіданням, що в неї помер брат.


В зв’язку з неявкою сторін суддя знову переніс розгляд справи. І сподіватись, що місцеві суди будуть розглядати швидше справи корупціонерів, ніж антикорупційний суд, немає ніяких підстав, адже вони теж перевантажені тисячами справ.


Значно пришвидшити судоустрій міг би всього один підпис президента під списком суддів, які давно чекають на своє перепризначення, але як в минулого голови держави до цього не доходили руки, так і в нинішнього часу не вистачає.

mayor1

mayor2

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.