Батьки неповнолітнього бердичівлянина, якого обвинувачують у вбивстві, хочуть подавати скаргу до європейського суду — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Батьки неповнолітнього бердичівлянина, якого обвинувачують у вбивстві, хочуть подавати скаргу до європейського суду

12 лют. 2020 Олександр Доманський

Про це вони розповіли журналісту після чергового судового засідання, яке відбулось у понеділок 10 лютого. Хоча, фактично, на ньому по суті розслідування нічого і не говорили, адже з Києва не прибула адвокат обвинувачуваного.

Натомість, прокурор подав клопотання, щоб для виконання окремої процесуальної дії (продовження терміну запобіжного заходу) призначили адвоката з центру безоплатної правової допомоги, на що не хотіли погоджуватись ні Іван Шурман, ні його батьки.

Адже, саме постійне продовження термінів арешту, тривалі перерви між засіданнями та зволікання з розглядом справи, ймовірно, і може бути підставою їх скарги до ЕСПЛ (європейського суду з прав людини). Рік і сім місяців їх син знаходиться під вартою, обвинувачення до цього часу не закінчились вироком, ні він, ні батьки не визнають його участі у вбивстві, і, як мінімум, вважають, що він міг би брати участь у судових засіданнях, знаходячись в умовах домашнього арешту з електронним браслетом.

У якості доказів невинуватості сина, мати приводить витяги з клопотання прокурора, у якому є лише одні припущення: «в невстановлений слідством час; не встановлений слідством ніж; не встановлені слідством кількість нанесених тілесних ушкоджень; з невстановлених слідством причин, міг виникнути хуліганський мотив…» Так само обурює матір твердження прокурора, що її син на волі може впливати на свідків, адже вона стверджує, що в якості свідків планують викликати вчителів Івана, які нічого не бачили і не знають.

На думку про європейський суд батьків наштовхнула, напевно, нещодавня історія з мером Славянська Нелею Штепою, яка домоглась присуду сплатити їй 3600 євро за те, що протягом п’яти років їй не можуть оголосити ні звинувачувального, ні виправдувального вироку.

Після наради колегія суддів з тимчасово призначеним адвокатом таки продовжила термін запобіжного заходу ще на два місяці, та судовий розгляд отримав перспективи ще довше затягнутись після інформації про те, що один із суддів колегії подав у відставку. Тепер буде призначено новий склад суддів, які будуть змушені знову починати розгляд з початку.

syd1

syd2

super cina

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.