Понеділок, 5 Грудня

Про криміногенну ситуацію у місті говорили на брифінгу з керівником Бердичівського відділу поліції

19 лист. 2020 Діана Сискова

У вівторок, 17 листопада, у Бердичеві відбувся брифінг журналістів з Олегом Мельничуком, керівником Бердичівського відділу поліції. Під час зустрічі, на ряду із іншими питаннями, вдалось дізнатись також про криміногенну ситуацію у місті.

Самим резонансним злочином за останній час Олег Мельничук назвав зберігання та розповсюдження наркотичних речовин у місті. Працівникам поліції вдалось виявити наркоділка, розкрити справу та передати її до суду. Що стосується грабежів, як, наприклад, виривання телефону з рук прямо на вулиці або жіночої сумочки тощо, то з початку поточного року таких зафіксовано 13. Усі випадки розкриті, особи злочинців встановлені. Часто – завдяки камерам відеонагляду, що подекуди встановлені на міських вулицях.

Усі вони позначені на розробленій правоохоронцями криміногенній карті Бердичева, з якої зрозуміло, де камери вже є, а де їх ще потрібно встановити. Усього у місті налічується 32 камери відеонагляду, 5 з яких – на виїзді з міста, для фіксації номерних знаків авто. Решта – на вулицях міста, здебільшого - на центральних. Це мало, саме тому планується звернутись із клопотанням до міського голови про необхідність встановлення камер також на околицях, в мікрорайонах Загребелля, Корніловка, Новосілки та поблизу вокзалу.

З крадіжками ситуація складніша. На питання, який процент розкриття таких злочинів, начальник поліції відповів, що це приблизно 50х50, тобто в половині випадків (в середньому) крадіїв вдається знайти. Буває, що розкриття трапляються одразу, по гарячих слідах, проте так стається не завжди. Значно допомогли б у розкритті свідки подій, та зазвичай люди відмовляються допомагати слідству через страх помсти злочинців та бажання не афішувати себе. На рахунок останнього, Олег Мельничук наголосив, що насправді боятися людям нічого, адже особи тих, хто погоджується давати свідчення, максимально приховуються від загалу правоохоронцями. В окремих випадках поліція вдається до легендування людини, тобто умовно у справі називає іншим ім’ям та прізвищем, щоб не вказувати ніде її паспортні дані. У такому випадку навіть на суді свідка опитують окремо і він не зустрічається з обвинуваченим.

Головне – не боятися і розповідати так, як є. Це допоможе на ділі зменшити злочинність у місті. Те ж саме стосується анонімних дописів у соцмережах. Журналісти зауважили, що іноді у новинній стрічці з’являється інформація про неналежну роботу правоохоронних органів або сервісного центру МВС. На що Олегом Мельничуком було наголошено, на жаль, далі таких дописів діло не йде, принаймні жодних скарг у поліцію від бердичівлян не надходить. Керівник Бердичівського відділу поліції принагідно звернувся до містян з проханням повідомляти про подібні ситуації напряму, якщо такі є. Тільки так можна буде оперативно зреагувати та усунути можливі недоліки. Адже все те, що написано у ФБ, на ділі не має особливої ваги, бо не підкріплене ніякими доказами, а лише базується на суб’єктивній думці когось із городян, хто навіть не захотів оприлюднити інформацію від себе особисто. Хоча і таку суб’єктивну думку готові у формі живого діалогу вислухати поліцейські, бо прагнуть нарешті налагодити співпрацю з городянами.

У ході брифінгу говорили про іще одних порушників спокою у Бердичеві – нетверезих водіїв. Щомісяця правоохоронці складають близько 20 протоколів за п’яне водіння, траплялися також і випадки кермування у стані наркотичного сп’яніння. На жаль, не завжди такі поїздки мають щасливий фінал, трапляється, що від необдуманих дій таких горе-автомобілістів страждають невинні люди. Так, на порушників складаються протоколи, які згодом передаються до суду, який, після ознайомлення зі справою, виносить вирок щодо діянь порушника. В залежності від ситуації це може бути штраф, позбавлення прав або кримінальна відповідальність, тобто позбавлення волі на встановлений термін.

На завершення прозвучало питання про те, скільки жінок працюють у відділку поліції у Бердичеві. Олег Мельничук повідомив, що гендерна рівність у поліцейському відділку нашого міста дотримана, що підтвердилось навіть під час візиту представників від Управління дотримання прав людини Національної поліції України. Серед працівників поліції Бердичева 30% складають жінки, дехто з них навіть обіймає керівні посади.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

Світ гардин у Бердичеві

Англійська мова онлайн

Робота в Бердичеві

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.