Роздрукувати цю сторінку

У Бердичеві виносять найшвидший в історії судовий вирок

Цей тиждень у бердичівському суді багатий на вироки. Зазвичай, у реєстрі судових рішень протягом тижня, або й місяця, основними видами документів, що оприлюднюються, є ухвали, постанови або судові накази. Тобто, проміжні рішення в судових провадженнях, які тягнуться дуже часто роками. Але на цьому тижні в суді було винесено два вироки у кримінальних справах, які й були оприлюднені в єдиному судовому реєстрі.

 


Один з них ухвалив суддя Яковлєв у справі про дорожньо-транспортну пригоду, яка сталась у Гришківцях 11 жовтня 2017 року. Тоді, на перехресті біля церкви, водій автомобіля ВАЗ-2115 збив на пішохідному переході молодого хлопця, який невдовзі після цього помер у лікарні.

 


У вироку детально описується момент скоєння ДТП, покази свідків та обвинувачуваного. Потрібно лише нагадати, що зараз на цьому перехресті вже встановлено світлофор, а тоді його ще не було. Дослідивши обставини справи, суддя ухвалив визнати водія винним у скоєнні злочину та призначити йому покарання у виді позбавлення волі на строк 4 (чотири) роки з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 2 (два) роки. На підставі ст. 75 КК України звільнити  його  від відбування основного покарання з випробуванням протягом 2 (двох) років іспитового строку, якщо він протягом визначеного судом строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов’язки.


Другий вирок, який виніс суддя Базюк, теж стосується подій досить давніх. Ще в червні 2015 року в Бердичівському інтернаті було вчинено крадіжку. Тоді з навчального корпусу через вікно зловмисники винесли телевізор, музичний центр, два фотоапарати, ноутбук, електропраску та електронну книгу.


Суд врахував щире каяття обвинувачуваного та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 (три) роки. На підставі ст.75КК України звільнити його від відбування покарання з випробуванням протягом 1 (одного) року іспитового строку, якщо він протягом визначеного судом строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.


Ну і найшвидший, напевно, в історії бердичівського суду вирок оголошують саме в ці хвилини. Лише 8 вересня відбулось підготовче засідання у справі бердичівського шпигуна на користь ФСБ, 8 і 9 вересня відбулись слухання по суті і вже 10 вересня оголошується вирок. Прокурор «просив» 9 років, адвокат – 7 років, а що скаже суддя стане відомо буквально з хвилини на хвилину.

P.S. Після півторагодинного зачитування тексту вироку суддя оголосив вердикт - 8 років позбавлення волі...

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

Останнє від Олександр Доманський