Субота, 13 Серпня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Голову однієї з громад Бердичівщини звинувачують у шахрайстві

 

Сьогодні у бердичівському суді відбулось судове засідання, в якому розглядалось обвинувачення голови Швайківської ОТГ Габріела Мкртчяна та його сина в підробленні документів.

 


Я випадково побачив запис про це судове засідання, передивляючись графік розгляду судових справ, і вирішив дізнатись, у чому ж саме звинувачують відому на Бердичівщині людину.

 


У суді саме тривав допит потерпілого жителя Вінницької області, а потім допитували його батька Анатолія Ляшка. І з їх показань випливало, що в 2016 році батько, який займався оптовою торгівлею зерновими, мав бізнесові зв’язки з підприємством ТОВ «Агро соя-М», яким тоді володіли батько і син Мкртчяни. У результаті спільних домовленостей позивачі дали на розвиток цього підприємства два з половиною мільйони гривень, взамін взявши лише розписку. А в якості гарантії у засновники ТОВ «Агро соя-М» офіційно ввели Романа Ляшка з часткою 50% товариства. Домовились, що кілька років не будуть втручатись в оперативну діяльність, а потім вже говоритимуть про дивіденди. Але у 2019 році, коли вже почали щось вимагати, дізнались, що з числа засновників Ляшка вивели ще 20 вересня 2016 року. За твердженням батька, розписку в нього вкрали в Одесі разом з портфелем та іншими документами, тому вони й звернулись в суд.


Потім суддя Базюк допитував ще в якості свідка приватного нотаріуса Пашківського, який завіряв документи для виведення Ляшка з числа засновників на основі нотаріальної копії його заяви та Сергія Філіпчука, який допомагав оформлювати ці документи. Прокуратура надала документи, які свідчили, що бердичівському нотаріусу подали підробну заяву про добровільний вихід Ляшка з товариства на бланку, який офіційно видавався зовсім іншому нотаріусу, а не тому київському, який його підписав.


У короткій перерві я спитав Габріела Карленовича, в чому суть звинувачень, і чому саме зараз виникла ця справа, на що він відповів, що так прокуратура йому мстить за те, що він викрив земельні оборудки їхнього колишнього бердичівського очільника. І що він свідомо не хотів закривати справу за строком позовної давності, бо прагне, щоб була доведена його повна невинуватість.


Потерпілі ж пояснили журналісту, що це, що сьогодні розглядав суд, вони вже довели в обласному господарському суді, і він своїм рішенням відновив Романа Ляшка в числі засновників ТОВ «Агро соя-М». Але тепер на цьому підприємстві вже немає ніяких активів, тож повернути свій борг внаслідок того рішення вони не мають змоги.


Погортавши сторінки пошукових сервісів після суду, вдалось переконатись, що ТОВ «Агро соя-М», яке ще в кінці 2020 року мало 54 мільйони активів тепер має 150 тисяч податкових боргів, і за останній час змінило всіх своїх бенефіціарів, і тепер належить простому депутату Швайківської сільради Андрію Кудинському.


І, до речі, про іншого депутата цієї ради. Ми писали, що в результаті проміжних виборів ним став Артем Мкртчян, який теж проходить у цій справі у якості обвинувачуваного. У своєму передвиборчому плакаті 1 листопада 2021 року він писав, що працював у ТОВ «Агро соя-М» лише в 2013-2018 роках, а зараз працює заступником директора ТОВ «Райки плюс». А в своїй декларації, яку подав вже в якості сільського депутата 17 грудня 2021 року не вказав свого жодного місця роботи, жодних доходів, жодних корпоративних прав, і написав, що має у власності лише нещасний «Кадік» 2000 року, хоча на суд приїздив у такому недешевому «БМВ», який зареєстрований на юридичну особу...


Наступне засідання у справі суддя призначив на 26 січня, і, напевно, воно буде далеко не останнім. Хотілося б вірити, що суд у всьому розбереться і прийме справедливе рішення.

sud Mkrtchan1

sud Mkrtchan2

sud Mkrtchan7

sud Mkrtchan8

sud Mkrtchan9

sud Mkrtchan3

sud Mkrtchan4

sud Mkrtchan5

sud Mkrtchan6

 

 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.