Середа, 6 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

За крадіжку сімох стовпчиків у Бердичеві присудили два з половиною роки обмеження волі

22 груд. 2021 Олександр Доманський

Судячи з вироку, який було оприлюднено в реєстрі судових рішень, злочин було скоєно влітку минулого року.

Житель села Скраглівка на полігоні вкрав спочатку п’ять стовпчиків від дорожних знаків, а потім ще два таких стовпчика. Разом з товаришем вони перенесли їх до свого подвір’я та сховали за городом біля річки. А коли через деякий час чоловік захотів поцупити ще одного, його затримали військові.

Згідно з документами про придбання цих стовпчиків (на яких встановлювали таблички, дорожні знаки), вартість вкраденого майна складає 2220 гривень, тобто вартість одного - близько трьохсот гривень.

Військові самі затримали крадія, самі приїхали до нього додому і знайшли інші вкрадені речі, але ж на цьому їх участь у розслідування і закінчилась. Вони викликали поліцію, і в хід пішла стандартна процедура: протоколи, довідки, експертизи, відтворення, фотографування, слідчі експерименти і т.д.,і т.п.

Після передачі справи у суд, до її розгляду залучались прокурори (у вироку їх зазначено аж чотири), секретарі, помічники, суддя, представники потерпілої сторони (двоє) та інші учасники стандартного судового процесу.

І якби зібрати докупи ті чоловіко-години всіх поліцейських, прокурорів та інших чиновників, зарплата яких є досить немаленькою у наш час, то кошти, витрачені на процедури, напевно, в десятки разів перевищують суму завданого збитку. Особливо, враховуючи те, що стовпчики (7 (сім) металевих предметів, зовні схожих на труби (металеві стовпчики), кожна довжиною 2.5 метри та в діаметрі 60 мм, пофарбовані фарбою сірого кольору, з наявним кріпленням, зовні схожим на кріплення дорожніх знаків), які були речовими доказами у справі, згідно з вироком, передані назад військовій частині.

Згідно з текстом вироку, обвинувачуваний вже був раніше засуджений у 1999 році на 4 місяці за неналежне виконання своїх обов’язків медичним працівником, а в 2004 році на 11 років за зґвалтування. І вирок за нинішню крадіжку – два з половиною роки обмеження волі, навряд чи його наставить на «путь істинний».

На жаль, вкотре доводиться констатувати, що існуюча система кримінальних покарань є зовсім неефективною.

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.