Середа, 6 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Десять років в’язниці за вбивство бердичівлянки

Десять років позбавлення волі призначив Бердичівський міськрайонний суд 49-річному чоловіку, який напідпитку зарізав свою співмешканку. Убивство трапилось наприкінці серпня цього року у квартирі по вулиці Молодогвардійській.

 


Раніше несудимому бердичівлянину інкримінували те, що під час спільного розпивання спиртного і сварки, яка виникла на ґрунті особистих неприязних стосунків, він тричі вдарив жінку в ділянку шиї розкладним ножем. Смерть настала майже одразу внаслідок масивної крововтрати.

 


У судовому засіданні обвинувачений частково визнав свою вину, зазначив, що не мав умислу убивати співмешканку. Повідомив, що того дня вони справді вживали алкоголь, жінка стала пред’являти претензії, чого він за квартиру не заплатив. Він же нагадав, як вона неодноразово його з цієї оселі виганяла. Зрештою, пішов у коридор за барсеткою, щоб дістати й повернути ключі. Чоловік розповів, що на кільці із ключами також був розкладний ніж, якого він хотів зняти. Але жінка ці ключі вирвала, жбурнула повз його голову та намагалась ударити ногою. Зі слів обвинуваченого, він не пам’ятає, що і як трапилось потім, однак «не може не визнавати, що саме він це накоїв, бо більше ж нікого не було».  


Під час розгляду провадження суд заслухав потерпілу (сестра убитої) та більше десятка свідків від обох сторін. Троє, допитаних за клопотанням сторони захисту, висловили думку, що це співмешканка «довела» обвинуваченого до злочину: постійно публічно ображала його та шарпала, влаштовувала скандали, не могла обходитись без спиртного. Свідки від обвинувачення стверджували, що головним кривдником у цій парі був саме підсудний: він часто бив жінку, а якось навіть вибив їй зуби та встромив у шию виделку.


Розбираючись в обставинах цієї справи, суд зважав на певну суб’єктивність почутих показань, які могли мати на меті посприяти одній зі сторін. Тож більшої ваги було надано доказам, що походили з більш об’єктивних джерел (це висновки експертиз, протоколи оглядів місця події і трупа, свідчення сусідки-очевидця, котра не є близькою особою ані потерпілій, ані обвинуваченому).


З’ясовано, що на час інкримінованих дій чоловік був у стані сильного алкогольного сп’яніння, однак це не позбавляло його здатності усвідомлювати свої діяння та керувати ними. На обвинуваченому не виявили жодних тілесних ушкоджень, які могли б свідчити про його захист від нападу жінки. Натомість знаряддя злочину, спосіб його вчинення, локалізація травм підтвердили наявність умислу саме на заподіяння смерті. За даними судмедекспертизи, отримані жінкою колото-різані рани шиї із пошкодженням сонної артерії не дали б їй шансу вижити навіть за умови своєчасної медичної допомоги.


Після оцінки усіх доказів суд зробив висновок, що винуватість бердичівлянина в умисному вбивстві (ч. 1 ст. 115 КК України) доведено повністю. Призначене покарання – 10 років позбавлення волі. До набрання вироком законної сили обвинувачений перебуватиме під вартою.


Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.