Вівторок, 27 Вересня

У Бердичеві обвинувачений пожертвував заставу на користь армії

29 бер. 2022 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

«Хочу хоч якось допомогти Україні», - вказав у судовому засіданні обвинувачений, коли обґрунтовував своє клопотання про зміну запобіжного заходу із застави на особисте зобов’язання з тим, аби суд дозволив перерахувати внесені раніше 90 тис. грн на потреби армії.

Телеграм канал РІО Бердичів: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya

Відповідно до нещодавніх змін у КПК з приводу скасування/зміни запобіжних заходів під час воєнного стану, у разі надходженння подібних заяв від підозрюваних чи обвинувачених, суд має право застосувати до них особисте зобов’язання замість застави, але виключно за умови, що підсудні бажають використати ці кошти для цілей оборони України.

Нагадаємо, що застава – це вид запобіжного заходу, який полягає у внесенні визначеної судом суми коштів на спеціальний рахунок з метою забезпечення виконання підозрюваним/обвинуваченим покладених на нього обов'язків. У разі порушень, кошти звертаються в дохід держави.

Суд роз’яснив обвинуваченому, що, у випадку задоволення клопотання, заставні гроші йому не повернуть навіть за умови бездоганного виконання процесуальних обов’язків, і що особисте зобов’язання також вимагатиме від нього належної поведінки. Чоловік відповів, що розуміє як ці наслідки, так і те, що вчинок не додасть йому жодних привілеїв під час подальшого розгляду кримінальної справи.

Клопотання задовольнили: своєю ухвалою суд постановив змінити обвинуваченому запобіжний захід із застави на особисте зобов'язання, а 90 800 грн, переданих у заставу - перевести на рахунок Нацбанку України для підтримки ЗСУ.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.