Понеділок, 3 Жовтня

За відмову від проходження огляду на стан сп’яніння бердичівлянина оштрафували на 17 тисяч гривень

Один з кермувальників, чию справу днями розглянув Бердичівський міськрайонний суд, вважав, що за таких умов його відмова не потягне за собою жодної відповідальності – і помилився.

 

 

Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya


За матеріалами провадження, на початку цього травня по вул. Вінницькій 43-річний водій керував автомобілем «Geely», маючи ознаки наркотичного сп’яніння (зіниці очей не реагували на світло, неприродна блідість обличчя). Від проходження медичного освідування відмовився, чим порушив пункт 2.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачено адміністративну відповідальність за статтею 130 КУпАП.


У судовому засіданні кермувальник не визнав себе винним та повідомив, що не відмовлявся від огляду на стан наркосп’яніння, однак мав намір зробити це пізніше, бо в той момент їхав з начальником у справах. На підтвердження своїх слів громадянин надав суду медичний висновок із самостійно пройденого того ж дня обстеження: стану сп’яніння не виявлено.


Заслухавши пояснення та дослідивши матеріали справи, суд визнав чоловіка винним у відмові від проходження запропонованого правоохоронцями огляду на стан сп’яніння. Даний факт було підтверджено відповідним направленням до медичного закладу, відеозаписами, протоколом про адмінправопорушення тощо.

Що ж до наданого водієм висновку про його тверезість, то суд звертає увагу на те, що «за змістом ч. 1 ст. 130 КУпАП відмова від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння особи, яка керує транспортним засобом, є окремою підставою для притягнення до адміністративної відповідальності незалежно від того, тверезий водій чи ні, а тому відсутність стану сп’яніння не спростовує відмову особи від проходження відповідного огляду», - йдеться у постанові суду.

Таким чином, чоловіку призначено штраф розміром 17 тис. грн із позбавленням права керувати транспортними засобами на один рік.

Постанова ще не набула законної сили.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
New Democracy Fund
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.