П'ятниця, 9 Червня

Убив лавкою співкамерника: у Бердичеві судили в’язня колонії

19 жовт. 2022 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Суддівська колегія оголосила вирок 39-річному чоловіку, котрий під час відбування покарання у бердичівській «сімдесятці» завдав смертельних тілесних ушкоджень співкамернику.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Події відбулися близько опівночі 7 січня 2022 року у камері, де жило троє засуджених. За версією досудового слідства, один із них на ґрунті раптової неприязні щонайменше двічі ударив іншого лавкою, що знаходилась у камері. Від отриманих переломів кісток черепа і крововиливу у головний мозок потерпілий майже одразу помер.

Обвинуваченому інкримінували умисне вбивство, проте він наполягав, що не мав наміру позбавляти співкамерника життя. Лавкою ж оборонявся, бо опонент начебто накинувся на нього із «заточкою». Версію про перевищення меж необхідної оборони суд відхилив як таку, що суперечила дослідженим доказам та встановленим фактичним обставинам. 

А от позиція про відсутність умислу на вбивство своє підтвердження знайшла. Колегія суддів звернула особливу увагу на висновки судмедекспертиз і подальші показання експерта, відповідно до яких потерпілому було завдано лише один удар і дійсно дерев’яною частиною лавки. Характер її руху (під кутом) був більш притаманний для бійки, а не для цілеспрямованого добивання. Після удару потерпілий уже не міг пересуватися, тож якби кривдник справді хотів убивства, то скористався би змогою безперешкодно продовжити свої дії. Натомість він поклав травмованого на ліжко, накрив простирадлом, потім розбудив третього «мешканця» камери і розповів йому про скоєне.

За наслідками судового розгляду правову кваліфікацію дій обвинуваченого було змінено на умисне тяжке тілесне ушкодження, яке призвело до смерті потерпілого (ч. 2 ст. 121 КК України). З огляду на суспільну небезпеку і тяжкість злочину, а також на дані про особу підсудного (відбуває покарання за убивство і замах убивство), суд вважав за доцільне призначити позбавлення волі на строк, ближчий до верхньої межі, передбаченої у санкції даної статті – 9 років. 

Остаточний термін ув’язнення з урахуванням попередніх чоловікових покарань становить 15 років. Вирок іще не набув законної сили.

 

Відео

  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар червень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.