П'ятниця, 2 Червня

Учасників бердичівської «паливної справи» судитиме не один, а троє суддів

Клопотання про те, щоб справу слухала колегія суддів, подав сьогодні Артем Азізов на першому засіданні суду.

 


Зазвичай колегія суддів призначається при розгляді справ про вбивства або інші важкі злочини, по яким можливий термін ув’язнення перевищує 10 років. А частина 5 статті 191 Кримінального кодексу, яку інкримінують всім обвинувачуваним, саме й передбачає розмір санкції від 7 до 12 років.

 

Сьогоднішнє судове засідання розпочалось із запізненням більше години (мало бути о 12.00, а розпочалось о 13.13), тож було досить часу, щоб неформально поспілкуватись з усіма учасниками справи. Але сказати, що з цих розмов стало щось зрозумілішим, поки що важко.

Прокурори кажуть, що все в матеріалах слідства. Потерпіла сторона, яку на цьому процесі представляє секретар міської ради Богдан Коляда, сподівається в ході розгляду дізнатись, де ділось 32 тони пального (тоді як в матеріалах слідства числяться зниклими всі 82 тони). Обвинувачувані свою вину не визнають і кажуть, що справа розсиплеться, коли в суді почнуть реально перевіряти докази слідства та заслуховувати свідків.

Саме для того, щоб розгляд був об’єктивним та неупередженим і стали вони вимагати колегію суддів, адже на кількох суддів значно важче чинити якийсь адміністративний чи інший тиск, ніж на одного.

Суддя Людмила Хоцька швидко погодилась з клопотанням Азізова та повідомила, що продовжиться попереднє судове засідання вже у складі суддівської колегії, і відбудеться воно 28 березня.

Обвинувачувані заявляють, що вони будуть сприяти якнайшвидшому судовому розгляду, хоча вже сьогодні один з адвокатів Азізова не приїхав і клопотав про перенесення слухань. У справі троє обвинувачуваних, четверо адвокатів, потерпілий, прокурор, і якщо хоч хтось із них не зможе прийти, то засідання буде переноситись десь на місяць, тож сподіватись на швидке його закінчення не варто.

Головні питання, відповіді на які хочуть почути бердичівляни в результаті судового розгляду можна сформулювати так:

1. Скільки залишилось пального?
2. Чи справді зникло те пальне, якого не вистачає, чи його використали за призначенням, але не оформили відповідні документи?
3. Чи отримав хтось матеріальний зиск від розтрати пального?
4. Хто ще міг бути причетним до зникнення пального?

І якщо обвинувачені знайдуть свідків та документи, які проллють світло на цю заплутану справу, то, можливо, хоча б на частину питань таки будуть надані відповіді.

Політичні бенефіціари запуску цієї справи могли тиснути на слідство та прокуратуру, та тиснути на суд, тим більше - на колегію суддів, значно важче. І тому цілком можливо, що в ході судового розгляду ми ще почуємо і побачимо зовсім несподівані повороти. Набираємось терпіння і чекаємо.

1sud1

1sud2

1sud3

1sud4

1sud5

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.