П'ятниця, 2 Червня

Закладки "через фінансову скруту" та перекид метадону до колонії: суд Бердичева виніс вироки наркоторговцям

28 лют. 2023 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

На розгляді у Бердичівському міськрайонному суді перебуває чимало кримінальних проваджень, що стосуються незаконного обігу наркотичних речовин. У залежності від тяжкості скоєного правопорушення, обставин та ставлення обинувачених до подій, суд по-різному карає тих, кого визнає винними. Комусь призначають штраф, когось звільняють від відбування покарання на іспитовий строк, є й такі, кого карають позбавленням волі. Так днями Бердичівський суд ухвалив два вироки з призначенням реальних строків за наркозлочини.

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

Один вирок суд ухвалив стосовно 32-річного бердичівлянина, якого обвинувачено у незаконному придбанні, зберіганні з метою збуту, а також у збуті наркотичних засобів, вчиненому за попередньою змовою групою осіб. Обвинувачений розповсюджував наркотики шляхом закладок.

Як встановив суд, обвинувачений П. прийняв пропозицію зайнятися продажем наркотиків від чоловіка, з яким познайомився через інтернет. Збувати заборонену речовину планував шляхом так званих закладок за розцінками 75 грн. за одну. З цією метою він придбав 20 згортків з канабісом загальною вагою близько 15,2 г. За день чоловік зробив в одному мікрорайоні 18 закладок. Місця закладок він фотографував на телефон та фіксував їхню геолокацію. Ці матеріали стали частиною доказів його причетності до тяжкого злочину.

Обвинувачений визнав свою вину та розповів, що на злочинний шлях став через фінансову скруту. Оцінивши усі наведені докази у сукупності, суд визнав бердичівлянина винним у незаконному придбанні, зберіганні та збуті наркотичних речовин за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 307 КК України ). При визначенні покарання суд узяв до уваги щире каяття обвинуваченого та активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення: обвинувачений добровільно надав телефон працівникам поліції, добровільно вказав на місця так званих закладок та підтвердив усі обставини під час слідчого експерименту. Без такого сприяння, на думку суду, розкриття злочину органами розслідування було б вкрай утруднене або й узагалі неможливе. Враховуючи також відсутність обставин, які обтяжують покарання, суд вважав за можливе застосувати покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті, за якою обвинувачений визнається винуватим, та призначив 4 роки позбавлення волі з конфіскацією усього належного йому майна.

Ще один вирок Бердичівський суд ухвалив стосовно раніше судимого 40-річного чоловіка, якого визнав винним за ч.2 ст. 307– це незаконні придбання та зберігання з метою збуту у місця позбавлення волі наркотичних засобів, вчинені повторно особою, яка раніше вчинила злочин.

Під час розгляду кримінального провадження суд встановив, що обвинувачений, раніше неодноразово судимий за злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків, погодився на прохання свого знайомого, який на той час відбував покарання у Райківській виправній колонії, передати йому наркотичні речовини, перекинувши через огорожу на територію установи. Для цього він незаконно придбав канабіс та метадон загальною масою понад 8 г, упакував їх у так звану грудку та приїхав до виправної установи. Проте реалізувати злочинний план завадили працівники колонії, які його затримали.

Обвинувачений у суді повністю визнав свою вину, щиро каявся та розповів усі обставини скоєння злочину, зазначивши, що погодився перекинути наркотики на зону безкоштовно. Суд визнав чоловіка винним та, врахувавши особу обвинуваченого, який раніше судимий, вчинив злочин незадовго після звільнення з місць позбавлення волі, має тяжкі захворювання тощо, призначив йому покарання у виді реального позбавлення волі на мінімальний строк, передбачений ч.2 ст. 307 ККУ, - шість років та без конфіскації майна.

Вироки можуть бути оскаржені в апеляційному суді протягом 30-ти днів з моменту проголошення.

Відео

  • asenposlugi1
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар травень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.