П'ятниця, 9 Червня

Справа про Терехівське сміття на Бердичівщині закінчилась «афігітельно» цікаво

А розпочалась вона в березні 2019 року, коли в будівлю між селами Хажин і Терехове ночами стали привозити багатотонні фури львівського сміття.

 

 

Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //

 Місцеві жителі підняли ґвалт, перекрили дорогу та викликали поліцію. Кілька діб вони пікетували територію недобудованого цегельного заводу, як, як виявилось перед цим купили незрозумілі житомирські ділки за сприяння місцевого депутата обласної ради.

Новина про Терехівське сміття стала головною на Бердичівщині протягом кількох тижнів, чи й то місяців. Поліція працювала-працювала, та й відпустила врешті-решт арештовану фуру та навантажувач.

А як вже працювала прокуратура, то й словами не передати. У вересні 2019 року заступник Бердичівського прокурора з трибуни сесії районної ради радісно сповістив, що експертиза забруднення екології вже зроблена (319 гривень), і тепер ця справа буде розслідуватись набагато швидше.

Не знаю, якими мірками в прокуратурі міряють час, чи його пришвидшення, але обвинувальний акт по цій резонансній справі вони передали в суд 02.11.2022 р. (ДРУГОГО ЛИСТОПАДА ДВІ ТИСЯЧІ ДВАДЦЯТЬ ДРУГОГО РОКУ !!!), тобто через 3 (ТРИ) роки і два місяці після бравурного виступу прокурора.

Суд оперативно призначив проведення підготовчого засідання на 30 листопада 2022 року. Невідомо, скільки судових засідань по цій справі було всього, але вже 19 грудня 2022 року суд виніс ухвалу, яка й стала причиною такого заголовку цієї замітки.

У довгій констатуючій частині ухвали розповідалось скільки ліцензій мало б мати підприємство для переробки сміття, і скільки ще норм і правили порушив обвинувачуваний директор цього підприємства, але...

«Керуючись ст.49 КК України, статтями 284, 369, 372 КПК України, суд

п о с т а н о в и в :

Клопотання обвинуваченого обвинувачуваного про закриття кримінального провадження у зв`язку із закінченням строків давності задовольнити.

Звільнити обвинувачуваного від кримінальної відповідальності ч.1 ст.239 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12019060050000292 від 19.03.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 239 КК України, закрити.
Процесуальні витратина проведення експертизи віднести на рахунок держави.

Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 22.03.2019 на земельну ділянку площею 3,5 га, кадастровий №1820886800:03:000:0509, яка розташована за адресою: с. Терехове, вулиця Огурцова, 38, після набрання ухвалою законної сили - скасувати.»

Виходить, що прокуратура спеціально тягнула час, не передаючи обвинувальний акт до суду, щоб завідомо виправдати порушника екологічного законодавства?!!

P.S. А сміття, й донині там:

Terehov1

Terehov2

Terehov3

Terehov4

Terehov5

Terehov6

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар червень 2023

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.