П'ятниця, 29 Вересня

Житомирський адвокат Бівалкевич затягує суд по резонансній бердичівській ДТП

На минулому тижні відбулось судове засідання по слуханню справи щодо учасників дорожньо-транспортної пригоди, яка сталась в Бердичеві 28 серпня 2013 року. Тоді п’яний водій автомобіля «УАЗ» на площі Седлецькій повертав наліво на вулицю Ватутіна і не пропустив автомобіль «Ауді», що рухався з моста в сторону Житомира. В лікарню тоді потрапили всі сім чоловік, які були в двох машинах, але життя водія «Ауді», молодого бердичівлянина, врятувати лікарям не вдалось.


На судове засідання з’явились обвинувачуваний - водій «УАЗа» Давиденко Петро Іванович, батько загиблого хлопця, троє дівчат, які були тієї ночі пасажирками «Ауді» та їх рідні. Але на суд не з’явився адвокат обвинувачуваного Василь Віталійович Бівалкевич і, як з’ясувалось, не вперше і не вдруге. Начебто, він по телефону сказав, що хворіє.


В ході слухання суддя розповів, що вже надсилали листа на Житомирську кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатів про те, що Бівалкевич не виконує свої зобов’язання, але відповіді звідти не надходило (а яка ж може бути відповідь, якщо його батько Віталій Петрович Бівалкевич очолює цю комісію). Прокурор запропонував від імені суду розіслати запити в медичні заклади Житомира, щоб підтвердити чи не підтвердити хворобу адвоката, а суддя сказав, що таких повноважень суд не має.


Як розповіли родичі потерпілих, це лише при судді Дубцову цей адвокат не з’являвся кілька разів, а раніше, коли цю справу вів суддя Яковлев, адвокат кілька десятків разів не приходив на слухання. І взагалі, ще з 2013 року, коли сталась трагедія, вони і в слідчому відділі намагались прискорити розслідування, і для суддів знаходили свідків, яких не могла знайти міліція, але весь час відчували опір своїм діям. На вухо їм шептали, що обвинувачуваний вже «відкупився», а тепер лише іде затягування справи, щоб врешті-решт зовсім її розвалити.


Хоча, судячи зі слів судді Дубцова, це зовсім не так. Адже він грізно натякав обвинувачуваному, що затягнути справу йому не вдасться і, врешті-решт, вона зрушить з місця. Так, після попереднього зсідання суд намагався замінити йому адвоката, для чого звернулись в центр безоплатних судових послуг, але відповідь звідти не була результативною. Оскільки в людини укладена угода з платним адвокатом, від якої не відмовився ні замовник, ні адвокат, надати іншого адвоката центр не має права.


І така ситуація, коли внаслідок дій адвокатів затягуються справи, напевно, буде погіршуватись. Адже, згідно з прийняттям нового Закону «Про судоустрій», відтепер в судах офіційно можуть приймати участь лише зареєстровані адвокати, хоча раніше такі права мали будь-які юристи.

 

По суті, втрачається сенс тримати в будь-якій організації власного юриста, бо офіційно він не зможе представляти підприємство чи установу в суді. Прийдеться або наймати стороннього адвоката, або юристу ставати таким. Так само й громадянам, якщо раніше їх міг представляти просто знайомий юрист, то зараз – лише адвокат. 

 

IMG 5075

IMG 5076

IMG 5074

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • Послуги асенізатора в Бердичеві
  • pamyat
  • kilimi200 100

М’ясовита. Робота у Бердичеві

Посівний календар вересень 2023

Три ведмеді запрошує на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.