Середа, 6 Липня

  • Dimpokrivli

                                                                                          Ми у  Facebook

Бердичівські судді ніяк не можуть засудити чи виправдати свого вінницького колегу, обвинувачуваного у хабарі в 100 тисяч доларів

Вчора в Бердичівському міськрайонному суді мало відбутись слухання по справі судді Вінницького міського суду Сергія Саблука, якого обвинувачують у вимаганні хабара.

Це сталось ще восени 2014 року. Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 26 грудня 2014 року на підставі клопотання Генерального прокурора України на 2 місяці відсторонено від займаної посади суддю Вінницького міського суду Сергія Саблука в зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності.


Як повідомляла прес-служба прокуратури Вінницької області, Саблуку висунуто звинувачення у вчиненні злочинів, передбачених ст. 15 ч. 2 (замах на злочин) та ст. 368 ч. 4 (вимагання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище) Кримінального кодексу.


Слідством установлено, що суддя Вінницького міського суду, за пособництва президента благодійного фонду "Здорова нація», члена партії «Батьківщина» Вадима Кудіярова та ще двох громадян, вимагав від головного лікаря Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Тетяни Антонець неправомірну вигоду в розмірі 100 тисяч доларів США.


Свою "винагороду" представник Феміди хотів отримати за задоволення цивільного позову останньої про визнання протиправним і скасування розпорядження голови Вінницької обласної ради Сергія Свитка про звільнення її з посади.
Співробітники міліції 28 грудня затримали третього фігуранта (посередника при передачі коштів) кримінальної справи за фактом вимагання неправомірної вигоди в розмірі 100 тисяч доларів США суддею Вінницького міського суду Сергієм Саблуком, яку той вимагав за поновлення Тетяни Антонець на посаді головного лікаря Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні.


Розглядати цю непросту справу було доручено колегії суддів нашого Бердичівського міськрайонного суду. За два роки вже відбулось кільканадцять судових засідань, а ще більше було відкладено або перенесено. Ось і вчора, 24 січня 2017 року, мало б відбутись чергове засідання, але ніхто з учасників процесу не приїхав, тому засідання знову відклали. Один з адвокатів подав довідку про хворобу і цим знову застопорив процес.


Голова суддівської колегії Геннадій Заїка на запитання журналіста про можливі терміни розгляду цієї справи не зміг сказати це навіть приблизно. Дуже важко збирати і учасників слухань, і свідків в Бердичів з іншої області.


До речі, в декларації судді Саблука за 2014 рік записана лише квартира 93 кв. м, яка належить членам сім’ї, і все. Жодної земельної ділянки, дачі чи гаража і жодного автомобіля ні в нього, ні в членів родини немає.


За два роки в різних ЗМІ (про що можна дізнатись з Інтернету) багато дописувачів давали чимало своїх версій події. Мовляв, Вадиму Кудіярову, відомому вінницькому активісту, хочуть «закрити рот» та кинути тінь на Вінницьку «Батьківщину». А головний лікар дитячої лікарні, яка, мовляв, давала хабар, після цього так само «давала» ще двом суддям, які вели її справу про поновлення на роботі після відсторонення Саблука.


Отже бердичівським суддям доведеться довго розбиратись, щоб встановити істину у цій справі. Але якщо згадати, що суди по обвинуваченню в хабарі колишнього голови Бердичівської РДА та сільського голови Швайківки (свідків і учасників яких значно легше запросити на засідання, бо вони живуть в місті та районі) тягнуться з 2009 року!!!, то вінницьких «хабарників» можуть судити років так з десять-п’ятнадцять. 

Асоціація Незалежні регіональні видавці України
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

bazar 800

  • asenposlugi1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.