Культура — РІО Бердичів

П'ятниця, 18 Серпня

Увійти

Зареєструватися


Культура

 Залишається менше тижня до важливої для українців дати, яка змінила хід історії нашої держави, змінила погляди і переконання українців, здійснила мрію українського народу бути вільним, незалежним. 

Сьогодні, 14 серпня, усі православні віряни відзначають Перший спас - «Медовий». З самісінького ранку у храмах чути дзвін, а біля церков та соборів милують око та чарують своїм ароматом власноруч виготовлені букетики із сухотрав’я, колосків та квітів.

 

Протягом чотирьох днів у селі Гвоздава, що біля Бердичева, відбувались ІІІ Кармелітські Дні Молоді. У цій зустрічі взяли участь молодь, переважно віряни Римсько-Католицької Церкви в України. Загалом на ІІІ Кармелітські Дні Молоді до Гвоздави прибули понад 100 молодих людей з багатьох міст України, а саме: Луцька, Івано-Франківська, Хмельницького, Полонного, Вінниці, Києва, Житомира, Микулинців, Харкова, Городка, Бердичева та інших міст України.

Народний депутат України Олександр Ревега вітає працівників будівельної галузі з професійним святом

Бердичівські дівчата не перестають дивувати своєю впевненістю, рішучістю, цілеспрямованістю, настирливістю та бажанням розвиватися. Аби урізноманітнити своє життя, досягти чогось нового, здійснити хоча б невелику заповітну мрію та розбавити будні новими яскравими фарбами, наші прекрасні землячки беруть участь у різноманітних конкурсах.

Перша згадка про героїчне село Терехове датується 1570-им роком. З тих пір славна терехівська земля подарувала нам чимало видатних особистостей, а чарівна природа нікого не залишає байдужим.

Напевно, завдяки спільним молитвам організаторів та непереборному бажанню бердичівських дітлахів поринути у світ веселощів та пригод, таке очікуване і таке захопливе свято після кількагодинної негоди продовжилося на Центральній площі Бердичева.

Незважаючи на те, що проінформувати містян про цікавий захід на Центральній площі Бердичева вдалось лишень вчора по обіді, на запрошення завітати родинами на свято відгукнулося багато бердичівлян. Більшість з них дізналися про свято для дітей з розміщених на інформаційних сайтах та у соціальних мережах анонсів.

2017 рік проголошено роком Японії в Україні. Всі країни світу поважають країну, де сходить Сонце, висококультурну, високотехнологічну, високорозвинену; країну, що дбає про збереження природи і здоров’я людей, про духовні цінності.

Євангельські церкви міста Бердичева запрошують бердичівські родини на святковий захід під назвою «Щаслива родина – міцна країна», який відбудеться сьогодні, 27 липня, на Центральній площі міста.

У чарівний світ дитинства, сповнений неповторних веселощів та безмежних мрій поринули вихованці дошкільного навчального закладу №22 «Золота рибка». Здається, такий забутий і такий далекий для дорослих світ, для маленьких бердичівлян виграває яскравими і фантастичними фарбами, адже хто, як не вони, вміє так по-справжньому, безтурботно і щиро веселитися, грати, співати і танцювати. А літня пора і творчі педагоги якнайкраще цьому сприяють.

Продовжують прямувати паломники з усіх міст України до Бердичева. Пішою ходою і велосипедами, влаштовуючи перерви для відпочинку і для обіду, віряни з новими силами йдуть до головної святині – Ікони Матері Божої Святого Скапулярія.

7 липня 2017 року, у свято Івана Купала, вперше відзначали День села жителі Дубівки – мальовничого села, оточеного з усіх боків дубовим лісом. Дубівка – одне з найменших сіл, що входять до складу Семенівської ОТГ (площа – 195 га, населення – 197 чоловік, 320 дворів), проте славне своїми жителями, вшанованими в цей святковий день.

Вже 9 років поспіль на базі дитячого оздоровчого табору "Дивосвіт", що на Херсонщині, проходить міжнародний фестиваль-конкурс театрального мистецтва та майстрів художнього слова "Світ Надії - Дивосвіт". Цього року фестиваль проходив з 27 червня по 4 липня. Вихованці нашого Бердичівського Зразкового театрального гуртка "Трамвайчик", керівник Ратушинська Валентина Володимирівна зі своїми помічниками - Анастасією Сердюк та Ярославом Вознюком, на цілий тиждень потрапили до чарівного світу театру, на березі Джарилгацької затоки, під назвою "Дивосвіт". Тепле літнє південне сонце і тихий плескіт хвиль зібрали разом дитячі театральні колективи, щоб вони мали змогу поділитися своїм умінням і майстерністю.


У номінаціях «Театр», «Малі театральні форми та читці» наші учасники на цьому фестивалі презентували виставу "Олено, алло!" та дуже різноманітний репертуар сольних виступів читців. Цікавим було відкриття фестивалю. Вихованці виконали РЕП "Про Трамвайчик" та "Дивосвіт", автором якого, з деякими корективами керівника та гуртківців, є Петрук Петро, тому "Візитівка" колективу вийшла дуже оригінальною і сучасною.


Але не тільки "Візитівка" сподобалась та запам'яталась, особливо вразила вистава "Олено, алло!" Після її виконання і артистам, і режисеру (Ратушинській В.В.) аплодували стоячи глядачі і шановне журі.


У номінації "Театр" зразковий театральний гурток "Трамвайчик" ЦПО ім. О. Разумкова (керівник В. Ратушинська) м. Бердичева нагороджено дипломом І ступеню, дипломом "За краще музичне оформлення" за виставу "Олено, алло!". І вперше в історії спеціальним дипломом нагороджений весь акторський склад зразкового гуртка "Трамвайчик" "За щирість та сповідальність фінальної сцени". Виконавиці головних ролей - Половинко Анна ( мама) та Бриль Софія (донька) - нагороджені дипломами "За кращу жіночу роль у виставі "Олено, алло!"."


Відзнаки читців-солістів

Дипломами ІІІ ступеня у номінації "Читці" нагороджені:

- Курільчук Марія (Л. Легостаєва "Дві душі" та уривок з "Часопису" - "Канікули");

- В’ячеслав Гайдай (О. Вишня "Дідів прогноз", К. Гнатенко "Ну, хто сьогодні читає вірші") - середня вікова категорія;

- Анна Котова (Л. Україна " Твої листи") - старша вікова категорія;

Дипломами ІІ ступеня у номінації "Читці" нагороджені:

- Рижко Іван (Ю. Шабловський "Закохався" та Т. Г. Шевченко "Хіба самому написати");

- Бриль Софія (Л. Костенко "Незнаний кадр не зіграної ролі", Г. Терехов "Великомученик") - середня вікова категорія;

Дипломами І ступеня у номінації "Читці" нагороджені:

- Петрук Петро (О. Вишня "Молочарство" та М. Компанієць "Рими");

- Вознюк Божена (Т.Г. Шевченко "Хустина", Л. Глібов "Лисиця і ховрах") – середня вікова категорія;

- Валерія Сватова (Л. Костенко "Цавет Танем", В. Симоненко "Сірий пакет");

- Половинко Анна (М.Слабошпицький "Любов", М. Вороний "Легенда") - старша вікова категорія.


Ось скільки нагород здобули наші конкурсанти на фестивалі "Світ Надії - Дивосвіт". Але хочеться згадати про перемоги, які не висвітлювались досі протягом навчального року, який щойно завершився. Їх, до речі, також чимало. Так, 19 квітня В.В. Ратушинська зі своїми вихованцями Петруком Петром і В’ячеславом Гайдаєм відвідали благодійний мистецький майстер-клас для обдарованих дітей Житомирщини. Керівник В.В. Ратушинська нагороджена Подякою "За участь у проведенні благодійних мистецьких майстер-класів з обдарованими дітьми фестивалю "Якщо ти зірочка - засвітись", в рамках проекту "Крок до мрії".


Петрук Петро та В’ячеслав Гайдай нагороджені Сертифікатами "За успішний курс інтенсивного навчання у творчій лабораторії "Художнє читання та сценічна майстерність" Заслуженого діяча мистецтв України - Наталії Тимошкіної, в рамках культурно-просвітницького проекту "Крок до мрії".


27 квітня 2017р. у м. Житомирі відбувся 3-й Обласний фестиваль-конкурс читців художнього слова, де взяли участь вихованці "Трамвайчика" Курільчук Марія та Гороховська Ліна ідобули такі нагороди:

- Курільчук Марія - диплом І ступеня у номінації "Читці" середня вікова категорія;

- Гороховська Ліна - диплом "Абсолютного Переможця" у номінації "Читці" - старша вікова категорія. Обидві отримали Диплом-відзнаку від соціально-інтерактивного "Театру Життя" ГО Інститут креативних інновацій.

Також 6 - 7 травня наші "театрали" відвідали Фестиваль Українського Аматорського Театру "День Театру". У рамках культурно-мистецького театрального проекту аматорські колективи виступали на чотирьох сценічних майданчиках професійних театрів м. Києва. У два конкурсних дні професійне журі переглянуло 50 вистав 47-ми колективів. На цьому фестивалі були здобуті такі перемоги:

- диплом "Приз глядацьких симпатій від журі за виставу "Олено, алло!" (Режисер В. Ратушинська)" нагороджений творчий колектив зразкового театрального гуртка "Трамвайчик" ЦПО ім. О.Разумкова м. Бердичів (керівник В. Ратушинська);

- Софія Бриль нагороджена дипломом " За краще виконання ролі "Олени" у виставі "Олено, алло!";

- диплом за ІІ місце нагороджений зразковий театральний гурток "Трамвайчик" ЦПО ім. О.Разумкова м. Бердичів за виставу "Олено, алло!" (керівник В. Ратушинська).


В.В. Ратушинська нагороджена подякою "За вагомий українського суспільства та активне творче і організаційне сприяння у проведенні Першого Українського Фестивалю Аматорського Театру "День Театру". 24 травня 2017р. в м. Житомирі відбувся І Обласний фестиваль-конкурс театрального мистецтва "Зірочки Мельпомени", у якому також взяли участь наші бердичівські колективи: "Трамвайчик" у складі В’ячеслава Гайдая, Софії Бриль та їх керівника Ратушинської В.В. і Ляльковий театр "Казочка" ЗОШ №11 (керівник Драган Олександр). На цьому фестивалі були здобуті такі нагороди:

- "Трамвайчик" - диплом "Абсолютного Переможця " у номінації "Класичний театр" та диплом у номінації "Оригінальний театр";

- у номінації "Ляльковий театр" "Казочка" отримує диплом "За кращу експериментальну роботу" (керівник О. Драган).

Ось таким насиченим на конкурси і багатим на перемоги був навчальний рік для вихованців "Трамвайчика". Але зараз літо, сонце, канікули... Діти щойно повернулися з "Дивосвіту". Трішки втомлені, але дуже задоволені, адже вони не тільки мали змогу показати свою майстерність, а й взяти для себе щось нове, цікаве. Порадіємо разом з ними їхнім перемогам і подякуємо за те, що мали змогу знову поринути у такий цікавий і такий таємничий для нас світ під назвою "Театр". Бажаємо усім вихованцям гуртка "Трамвайчик" і керівнику Ратушинській В.В. здоров'я, успіхів, гарного відпочинку і, звичайно ж, нових перемог. Усі батьки і вихованці "Трамвайчика" щиро дякують Валентині Володимирівні Ратушинській за її турботу, величезну працю, любов і тепло, яке вона вкладає в серце і душу кожної дитини. Також дякуємо помічникам Валентини Володимирівни - Анастасії Сердюк і Ярославу Вознюку - за допомогу в подорожі і нагляді за дітьми.


Колектив "Трамвайчика" висловлює подяку директору ТОВ "Брага-Україна" за фінансову підтримку у здійсненні подорожі та керівництву ЦПО ім. О.Разумкова за підтримку і турботу.

З повагою від імені усіх батьків і вихованців "Трамвайчика" Петрук Світлана.

Кожен з вас добре знає про єдину в році чудну ніч, що за дуже стародавніми українськими традиціями несе в собі непереборну міць і загадковість. Згідно з народними віруваннями колись люди жили з різними чистими та не дуже істотами в злагоді, знали їх і поважали, хоч іноді й побоювалися грізних їхніх витівок.

magazin odyagu

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • DitSvit1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.