Бердичів заполонили незрозумілі портрети на стінах — РІО Бердичів

Четвер, 21 Червня

Бердичів заполонили незрозумілі портрети на стінах

13 вер. 2017 Ульяна Житниченко

Ще, напевно, кілька десятків років тому, про те, що в багатьох країнах світу з’явиться новий вид мистецтва, незрозумілий для одних людей, але цікавий для інших, ніхто і припустити не міг. Зазвичай стіни будинків, парканів, огорож, магазинів чи інших будівель аж ніяк не слугували полотном для самовираження або, як дехто вважає, пакості. Споконвіків тут писали адресу, назву вулиці і номер будинку, розвішували оголошення або афіши. Нині ж популярності з кожним роком набирає таке поширене серед молоді поняття, як графіті.

Сказати точно, за яким принципом чи правилами створюють так звані «витвори мистецтва», однозначно неможливо. Більше всього це нагадує вільних художників зі своїм баченням та манерою малювання.
В Бердичеві, як і в інших містах, час не стоїть на місці. В одних випадках спостерігаються вульгарні написи на стінах або зізнання у коханні, малюнки, часом непристойні, іноді – цікаві і по-своєму гарні, а в інших випадках – своєрідні об’єкти, суть яких більшість бердичівлян не зовсім розуміє.

Асенизатор


І якщо професіонали графіті зачасту створюють на занедбаних будівлях цілі картини, неймовірно вражаючі і навіть надреальні, то в нашому місті таке мистецтво протікає в іншому руслі. У вигляді карикатурних об’єктів дедалі частіше з’являються на стінах незрозумілі скривлені портрети з кирпатими носами і випуклими очима, причому це - не довершений цілісний портрет, а лише певні обриси червоного кольору.


Більшість таких «шедеврів» припадає на центральну вулицю міста, де з різницею у кількадесят метрів одразу можна помітити чималу кількість таких кумедних облич не лише на будинках, а навіть на стінах магазинів та кіосків. Що хоче сказати цими малюнками автор і що намагається донести до бердичівлян, невідомо. Та жителів будинків і власників торгівельних точок така натхненна робота не зовсім радує, особливо коли виконана на гарних відремонтованих поверхнях.


От якби умільці згуртувалися і прикрасили занедбані паркани чи напіврозвалені будівлі масштабними і водночас дійсно творчими та привабливими різнокольоровими малюнками, то, можливо, таке самовираження бердичівлянами оцінилося на вищому рівні.

IMG 7687

IMG 7689

IMG 7695

IMG 7696

IMG 7796

Відео

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

chips den mista

Kramnicya

  • zahid bud
  • zahid bud1

nibulon1

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • Omaks Centr800

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.